Метал USB 2.0 8/16/32/64GB Робот USB Флеш Диск 128GB 512GB Creativo Pendrive 2TB 1TB Memory Stick Пенкало Диск 64GB Кул Подарок 2.0
Ново - 7 %

Метал USB 2.0 8/16/32/64GB Робот USB Флеш Диск 128GB 512GB Creativo Pendrive 2TB 1TB Memory Stick Пенкало Диск 64GB Кул Подарок

Залиха
DEN 377.28
DEN 351.00
Износот:

0 Карактеристики
-Капацитети : 1 GB,8 GB,16 GB,32 GB,64 GB,128 GB,256 GB,512 GB,1 TB,2 TB
-Бренд Име : Lalakie
-Оперативни Температури : 32°F до 140°F (0°C до 60°C)
-Складирање Температури : -4°F до 185°F (-20°C до 85°C)
-Удобен : џеб големина за лесно transportability
-Едноставна : само приклучете ги во USB-порта
-Сертификација : Ro HS/WEEE/CE/FCC
-Загарантирана : 1 година гаранција со бесплатна техничка поддршка
-Индивидуализира : ОЕМ-на Логото на програмата Достапна(MOQ 100pcs)
-Модерен : достапни во повеќе бои
Компатибилен со : Windows, Mac OS и Linux Содржина 1 x USB Флеш Диск
1.
(6)повторно доделување на диск писмо уште еден кој не е користена со друг уред. Причината за оваа разлика е начинот на кој производителите се пресмета megabyte на меморија.
(6)Сега може да се отстрани вашиот USB флеш диск од USB порт.Како да се спречи датотеки да бидат оштетени или загубени од USB флеш диск?
(1)силно препорачуваме да можете да го поврзете вашиот USB флеш диск да се задната страна USB порти на вашиот компјутер, и ве молиме да се избегне со користење на USB хаб или продолжување на кабел.
Answer : ___________________________ Note :
(1) 100% сосема нов. Ви благодариме.
Во случај на вообичаените трансфер, брзина ќе биде ограничена со поврзани хардвер и софтвер за да стигнат до очекува брзина.
32 GB = 32,000,000,000 Бајти
1024 Byte = 1 K
32,000,000,000/1024 = 31,250,000 KB
1024 KB= 1 MB
31,250,000/1024 =30,517.
Ако вашиот компјутер ќе го открие уредот, прв пат возачот инсталација процес ќе бидат прикажани во десниот агол на екранот. Брзина на Пишување Брзина на Читање Speed USB 2.Зошто е дека USB флеш диск вистински капацитет за складирање на нешто помалку од спецификација за производ?
Сите чување на производот, ќе се прикаже пониска отколку изјави капацитетот на меморијата, кога тие се гледаат на компјутер.Зошто мојот USB флеш диск трансфер го оценувате не може да достигне брзина што тврдат?
Pretec USB флеш диск е по индустриски стандард за тестирање на трансфер стапка. Овие фактори вклучуваат :
(1)Матична Плоча (Возач, Firmware)
(2)бројот и формат за пренесување на податоци, Оперативниот Систем (Верзија)
(3)Поврзани со хардвер ( односно USB кабел, мемориската и така натаму)
Сите овие фактори ќе биде забавување на брзината на трансфер.
(3) 100% една година гаранција.
(5) 1 TB/2 TB цена е премногу висока, систем не се опции за 1 TB/2 TB, ако треба 1 TB/2 TB, ве молиме контактирајте со нас да се зголеми двојно проверете цена.магистерски и да кликнете на во ред за да го отворите disk manager.
(2)Одберете run. Потоа можете да изберете кој метод сакате да го отворите со вашиот уред.
(7)Кликнете на ok за да ги зачувате вашите прилагодувања. Ако вашиот компјутер уред се стартуваат автоматски е вклучена функцијата, дијалог прозорец ќе се покаже на екранот.
(2)ве Молиме, не користете повеќе USB уреди во исто време за да се избегне можноста од недоволна напојување.
(3)Внесете diskmgmt.
(5)Кликнете на edit.
(4)Кликнете ok. Може да се однесува на прашање 12 изврши безбедност отстрани
6.
(4) 100% КК тестирање помина пред превозот. Нашиот тест е под стандардот на наједноставен состојба и општо прифатени репер.
(2) 100% вистински капацитет.0 8 GB 6 MB/S 15 MB/S 15 MB/S 30 MB/S 16 GB 8 MB/S 20 MB/S 16 MB/S 35 MB/S 32 GB 9 MB/S 25 MB/S 18 MB/S 40 MB/S 64 GB 12 MB/S 40 MB/S 20 MB/S 100 MB/S 128 GB 15 MB/S 80 MB/S 25 MB/S 120 MB/S 256 GB / 110 MB/S / 150 MB/S 512 GB / 140 MB/S / 200 MB/S 1 TB / 350 MB/S / 650 MB/S на Сите погоре податоци е од професионален лабораторија за тестирање,.

Декларираните карактеристики

Капацитет:
4GB, 8GB, 16GB, 32GB, 64GB, 128GB, 256GB, 512GB
боја:
Сребро, Злато
Бренд Име:
Lalakie
Интерфејс Тип:
usb 2.0
Времето на пазарот:
Декември 2016 година
производ тежина:
120g
Тип На Производ:
Креативните
Стил:
Животно,Шише/Може,Нараквица,Куршум,Автомобил Копчето Картичка,Прст,Гитара,Lanyard,Ѓердан,Пенкало,Правоаголник,Робот,Стап
Број На Модел На:
USB
Материјал:
Метал
Пакет:
Yes
Енкрипција:
No
Стил:
USB
реалниот Капацитет на:
Yes
Гаранција:
1 година
сертификација:
CE,FCC,RoHS
Објектот:
USB
Место на Потекло:
Шенжен,GuangDong,Кина

Поврзани производи