Отклучен 4g lte Модем Aircard Сиера 320U 4G LTE Модем картичка 100Mbps lte, 4g USB Dongle pk e5372 760s 754s
Ново - 36 %

Отклучен 4g lte Модем Aircard Сиера 320U 4G LTE Модем картичка 100Mbps lte, 4g USB Dongle pk e5372 760s 754s

Залиха
DEN 2063.04
DEN 1320.00
Износот:


Промена на Живот ќе се Промени Судбината
4 G РУТЕР Промена wifi модем + Рутер 4 G 10m антена
Промена Влакна Промена АВТОМОБИЛ 4 G модем
answer : ___________________________ note :
whats App : +8615388793663 1. Со цел да се избегне данок за вас,ние нема да испрати пакет,бидејќи без пакет ние може да се покаже најниска царинската вредност за вас,и пакетот се Кинески јазик!
Бесплатен Превозот Отклучен Безжичен Модем Aircard Сиера 320 U 4 G LTE 100 Mbps Модем WCDMA USB Dongle Мрежа
На Air Card 320 U, исто така познат како на Telstra USB 4 G, е за LTE мрежи и нуди преземање брзина до 100 Mbps а upload брзини до 50 Mbps. Во прилог на LTE, таа го поддржува Двојна Превозникот HSPA+ и претходните верзии на HSPA+. Овој производ е дизајниран да се користи во регионите од Азија, Австралија и Нов Зеланд.
Неговиот дизајн, која се базира на Air Card 312 U USB модем кој започна во август 2010 година за Dual-Превозникот HSPA+ мрежи, лесно е да се користи - за својата ротирачката USB зглоб работи со најголем број на USB порт кредити.
pls се провери ова не е huawei модем
тоа е netger
Клучни Карактеристики
· Ротирачката USB зглоб дизајниран со крајна издржливост
· Plug and play инсталација со Сиера Wireless Setup Wizard - нема ЦД потребно
· Глобален Роаминг на LTE мрежи и поддржува Dual-Превозникот HSPA+, HSPA+, и HSPA
Клучните Придобивки
· Пристап најбрз мрежа достапна
· Робусни USB дизајн го прави лесно за вас да работат во тесни простори
· Во првиот вметнување, се сурфањето во помалку од 60 секунди*
· Лесно поврзување со Air Card Watcher Софтвер
Докажана сигурност и перформанси од Сиера Безжичниот
**Зависат од мрежата
Мрежата Технологија
LTE
Dual Превозникот HSPA+
HSPA+
HSPA
На Фреквенција
LTE 1800/2600 MHz
WCDMA 850/900/2100 MHz
Антена Разновидност Поддршка
Yes
Оперативен Систем За Поддршка
Windows 7 SP1
Windows Vista
Windows XP
Mac OS X
Linux Ubuntu 9.04
Температурата На Работа
Од 0 до 35 целзиусови степени
Температура На Чување
-40 85 целзиусови степени
Одобренија За Усогласеност
A-Штиклирајте
CE
Форма Фактор
USB
Системски Побарувања
USB Порта (2.0 препорачува)
Простор На Дискот Барања
150 MB
Уредот Димензии
50 mm (L) × 64 mm (W) x 11 mm (H)
Тежина : 55 g
Јачина на звук : 34 cc
Пакет Содржина
Сиера Безжична Air Card 320 U Мобилен Широкопојасен интернет Модем
USB Кабел
Макс Speed Uplink
50 Mbps
Макс Speed Downlink
100 Mbps
Факултативна Надворешна Антена
Yes
Дополнителни Карактеристики
Надворешна антена конекторот
GPS
Micro SD Слот
Добиете Еквилајзер
Никој
стоката пакет
• Сите предмети ќе бидат испратени во рок од 2 работни дена по вашата исплата е расчисти.
• Имајте на ум : Кина Пост Воздух Mail/Парцела само му припаѓа на светот пост систем, кој е многу побавен
од Посебна Испорака. Предмети ќе пристигне во 7-25 бизнис денови на светот обично. И
пристигнување време, исто така, зависи од некои фактори и различни области. Општи пристигнување време е табела
прикажан подолу за вашата оценка :
• Ако објектот е дефект и кога ќе ја добијат или не сте задоволни со тоа, ве молиме вратете го во рок од
14 дена за замена или пари назад. Но предмети мора да се врати во фабричка состојба.

Декларираните карактеристики

Број На Модел На:
сиера 320u
Бренд Име:
ZTE
Примена:
Лаптоп,Десктоп,Серверот
Преносот Го Оценувате:
10/100Mbps
Безжичен Протокол:
4g
Вид:
3G
Пакет:
Yes
сертификација:
ce
Картичка Тип На Уред:
3g картичка
Интерфејс Тип:
USB
Тип:
Безжичната
Стил:
Надворешни
LTE:
LTE 1800/2600 MHz
lte брзина:
100 Mbps
Име:
Aircard Сиера 320U
Тип:
4g

Поврзани производи