4pcs БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ зелени Гигант 42lb инјектор за гориво 0280 155 968 0280155968 високи перформанси инјектор за гориво за ФОЛКСВАГЕН АУДИ VOLVO Голф
Ново - 20 %

4pcs БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ зелени Гигант 42lb инјектор за гориво 0280 155 968 0280155968 високи перформанси инјектор за гориво

Залиха
DEN 2304.00
DEN 1843.00
Износот:


Сте Купување на 4pcs бесплатен превозот Бренд-Нови, ОЕМ "ЗЕЛЕНИ Гиганти" Гориво Инјекторите 0280155968 0280 155 968
Карактеристики :
Одличен одговор карактеристики
Робустен Дизајн
Високи перформанси перформанси карактеристики со Висока Отпорност на Компатибилност
Спецификации :
Серпентина Отпор : 12 Ohms (Оваа висока отпорност инјектор ќе работи со сите фабрика ECM/PCM инјектор возачи)
Спреј Шема : Dual Спреј Широк Конус / Подели Конус
Електрични Конектори : EV1
Опремени со Viton горниот и долниот дел од о-прстени.
Статички Проток @ 43.5 PSI (300k Pa) : 42 lb/час
Апликации :
Mustang & Camaro / Corvette LS1 LT1
Volvo & Европската прави
Многу Јапонски прави
Направени за висок притисок, суровата средина турбо & supercharged апликации!

Декларираните карактеристики

Chrysler Модел:
300C
За Возило Брендови/Модел:
Chrysler
300C-Година:
2008,2006,2004,2007,2005
Објектот Должина:
standard
Материјал Тип:
Метал
Бренд Име:
Olmaige
is_customized:
yes
Име На Модел:
0280155968
Специјални Функции:
подесување и трки
Надворешни Тестирање И Сертификација:
CE
Тип На Објект:
Гориво Снабдување & Третман
Зафатнина:
440cc
Автомобил Производител:
Volvo

Поврзани производи