5pcs/многу Алуминиум Heatsink14x14x6mm со 3M 8810 Термички Проводници Лепливи Ленти Електронски Чип Ладење Радијатор Кулер
Ново - 15 %

5pcs/многу Алуминиум Heatsink14x14x6mm со 3M 8810 Термички Проводници Лепливи Ленти Електронски Чип Ладење Радијатор Кулер

Залиха
DEN 191.52
DEN 163.00
Износот:

Карактеристика 5 компјутери на 14x14x6mm алуминиум топлина тоне со 3 M 8810 преносот на Топлината Кора и се Држи Лента Широко се користи за 3 D Печатач A4988 чипсет,компјутер PC чипсет, моќ IC, моќност електрични уред, LED светло уреди,Малина Пи,Banan Пи, Портокал Пи,итн. Доаѓаат со 3 M 8810, е вулгарен притисок чувствителни лепило натоварен со термички проводници керамички спојници кои не бараат топлина лек циклус да се формира одличен обврзници за многу супстрати. Само притисок е потребно да се формира одличен обврзници и топлинска интерфејс. Специјализираните хемија на 3 M 8810 прави снимката скромно мека и може да се навлажни на многу површини, овозможувајќи да се приспособат и да не-рамни супстрати, ќе се обезбеди високо лепливоста, и ќе делува како добра термичка интерфејс Одлична лепило перформанси со добра мокрење и протокот на многу супстрат површини. Овие ленти понуда и добра топлинска спроводливост и добра електрична изолација својства, ве Молиме проверете спецификација на маса и да бидете сигурни дека големината на heatsink одговара на вашата компонента. Спецификација Име на Производ : Heatsink Материјал : Алуминиум Боја : Сребро Тон Вкупната Големина : 14mm x 14mm x 6mm 3 M 8810 Дебелина : 0.25 mm Сплотена сила - 8.3 N/cm Т hermally Проводници - За 0,6 W/m-k Термичка Отпорност - 0.90 C-in2/W Пад на Напон - 38 KV/mm Пакет Содржина : 5 x Heatsink со 3 M 8810

Декларираните карактеристики

Линии:
Никој
Компатибилен ПРОЦЕСОР:
сите
Број На Модел На:
11-001-395
Контрола На Брзината На Вентилаторот:
Не ВРТЕЖИ во минута
Примена:
Процесор
Пакет:
Yes
Бренд Име:
En-Лаборатории
Фан Живот:
100000 часа
Тип:
Heatsink
Heatsink Материјал:
Алуминиум
моќност:
0.9 W
Фан Големина:
N/A
Бучава:
0dB
Материјал:
Алуминиум
Големина:
14mm * 14mm * 6mm
допрете го:
3M 8810
Термички Проводници:
За 0,6 W/m-k
Сплотена сила:
8.3 N/cm
Термичка Отпорност:
0.90 C-in2/W
Пад На Напон:
38 KV/mm

Поврзани производи