NE555 пулсот фреквенција должност циклус прилагодливи модул квадратен бран правоаголен бранов сигнал генератор stepper мотор
Ново - 9 %

NE555 пулсот фреквенција должност циклус прилагодливи модул квадратен бран правоаголен бранов сигнал генератор stepper мотор

Залиха
DEN 51.84
DEN 47.00
Износот:


Прво, обемот на примената на овој модул се :
1. Се користи како квадратен бран сигнал генератор, производство на плоштадот бран сигнал за експериментален развој и користење.
2. Се користи за производство на квадратен бран сигнал дека вози stepper моторни возачот.
3. Генерира прилагодливи пулсира за MCU употреба.
4. Производство на прилагодливи пулсот, контрола на релевантни коло.
Второ, краток опис :
1, Големина : 3.1 CM * 2,2 СМ
1, главниот чип : NE555;
2, влезен напон : 5 V-15 VDC. 5 V напојување, влезната струја може да биде во врска со 15 MA; 12 V напојување, влезната струја може да биде во врска со 35 MA;
3, на влез на струјата : ≥ 100 MA
4, на излез амплитуда : 4.2 V V-НП да 11.4 V V-НП. (Во зависност од влезниот напон, на излез амплитудата ќе бидат различни)
5, максимална излезна струја : ≥ 15 MA (5 V напојување, V-НП поголема од 50%), ≥ 35 MA (12 V напојување, V-НП поголема од 50%
Три предности Карактеристики :
1, на излез со LED индикација, не постои директен излез јасно (ниска LED, high ДОВЕДЕ надвор, на фрекфенција е релативно ниска LED блиц);
2, излезна фреквенција на опсегот одделение опција, така што фрекфенција е повеќе прилагодливи;
Ниска фреквенција датотека : 1 Hz ~ 50 Hz
Средна фреквенција : 50 Hz ~ 1k Hz
Во висока фреквенција датотека : 1 KHz ~ 10k Hz
Висока фреквенција : 10k Hz ~ 200k Hz
3, на излез должност циклус може да бидат фино подесени, должност циклус и фреквенцијата не се прилагодливи, трансфер должност циклус ќе се промени фреквенцијата;
4, на фрекфенција е прилагодлив;
Период T = 0.7 (RA + 2 RB) C
RA, RB прилагодливи од 0 до 10 K;
C = 0.001 UF на ниска фреквенција;
C = 0.1 UF во средно фреквентен опсег;
Во висока фреквенција датотека C = 1 UF;
Висока фреквенција C = 100 UF, па фреквенција на бранови купувачи може да се пресмета свои

Декларираните карактеристики

Бренд Име:
SZYTF
Состојба:
Нови
Моќ Дисипација:
2W
Температурата На Работа:
30
Тип:
Напон на модул
Примена:
DIY

Поврзани производи