4PCS Килибар BSA Norton Лукас LED Индикатор Предупредување Светилки 281 BA7S 12V 20LM

4PCS Килибар BSA Norton Лукас LED Индикатор Предупредување Светилки 281 BA7S 12V 20LM

Залиха
DEN 138.72
Износот:

4 PCS Килибар BSA Norton Лукас LED Индикатор Предупредување Светилки 281 BA7 S 12 V 20 LM
1.Нашите сијалица е позитивен земјата, но не негативни земјата, ако вашиот сијалица е негативен земјата, нашите сијалица нема да работи.Па ве молиме да се провери пред да се купат.Инаку ние не плаќаат за секоја цена.Ви благодариме. 2.Ве молиме потврдете го нашата слика за осветлувањето пред да ја купите.Понекогаш можеби тоа и не е толку светла како што го замисли.
1. Модел : FHBA7 S-5050-1-Y 12 V
2. Температура на бојата : Килибар/Жолта
3. Напон : DC 12 V
4. Зрак Агол : 180°
5. Употреба : Автомобил Страна Паркинг Лер светилки сијалица
6. Сертификација : CE, Ro HS
7. Гаранција : 12 Месеци
8. Животниот век : до 50.000 Часа
9. Излезна струја : 60 MA
10. Лумен : 20 lm
11. LED Чип : 1pcs 5050 SMD
4pieces ba7s 12 V LED Сијалица 1.Ние прифаќаме alipay, Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ. 2.Плаќањето мора да се изврши во рок од 3 дена од денот на нарачката
3.Ако не можете да се исходот веднаш по аукција блиску, ве молиме почекајте неколку минути и обидете се повторно Плаќања мора да бидат завршени во рок од 3 дена .
1. 30 Дена Пари Назад. 2. Ако не се задоволни кога ќе примите објектот, ве молиме вратете го во рок од 7days за замена или пари назад. 3. Ако објектот е неисправна на 7 дена, Ние ќе го замениме за на слободни по потврди проблем преку фотографија или видео за проблемот, Или да понуди наплата откако ќе го добие потврди и неговиот објект . 4. Ако имате било какви прашања, ве молиме контактирајте со нас пред да ја напушти која и повратни информации.
Гуангжу Ruixin Осветлување Техника.Co.,Ltd. е фабрика специјализирана во автомобил led светло систем во Гуангжу,Кина. Ние сме VIP Картон на Фер. 80% производи се извезуваат,нашето главно пазари се САД,велика БРИТАНИЈА,Австралија,Канада,Русија,Бразил,Германија итн. Нашите R&D тим и подобра услуга по тим обезбеди професионална технологија поддршка и гаранција. Многу корисници може да го видите нашите производи на другите Б2Б мрежа или социјална мрежа. Добредојдовте на било истрага во врска со нашите производи или автомобил осветлување систем проблем. Ние ја поддржуваме секоја нарачки и да се обезбеди подобро попуст за рефус цел.

Декларираните карактеристики

Емитуваат Боја:
Сина, Зелена, Црвена, Бела, Жолта
Објектот Тежина:
0.01KGS
За Возило Брендови/Модел:
Универзална
Тип На Објект:
Царинење Светла
Напон:
12V
Интерфејс Тип:
BA7S (T7)
Бренд Име:
R-ABC-X
Wattage:
0.1W
Име На Модел:
FHBA7S-5050-1-Y-12V
Lumens:
20Lm
сертификација:
CE, ROHS
Зрак Агол:
360degrees
Животен век:
до 30 000 часа
Тип На Сијалица:
бајонет
LED чип:
5050
LED П'ty:
1pcs
За Автомобил Светилка:
Табла За Предупредување Индикатор
Надворешни/Внатрешни Работи:
Внатрешни Светла
Led Чип Производител:
Epistar

Поврзани производи