3 стил шарени краток Лофт Нордиските Цемент Pendant светла модерната led E27 110V 220V кабелот светилка Ресторан дневна соба кафе спална соба
Ново - 29 %

3 стил шарени краток Лофт Нордиските Цемент Pendant светла модерната led E27 110V 220V кабелот светилка Ресторан дневна соба

Залиха
DEN 1536.00
DEN 1091.00
Износот:

Информации за производот Технички Детали Ставка Тежина 1 килограми Производ Димензии како слика Реден број на модел YY-DK159 Боја цемент боја/бела/сино/жолтите Стил Заврши цемент боја/бела/сино/жолтите Материјал Цемент камен Шема Форма Извор на Енергија E27 MAX 1*40 W Напон 110-240v ве молиме оставете порака што треба напон стандардни откако ќе поставите цел
Време на испорака
Во принцип,пратката ќе испорака до вашата адреса во рок од 15-35 дена,но можеби малку доцнење поради фестивал дена или голема промоција дена како 11.11,Pls се разбере.
Превозот политика Бидете сигурни дека ќе се обезбеди уредна достава на адреса и тел. Сите стоки само ќе биде предаден на превозот адреса што сте ја дале. Ве молиме изберете еден од превозот услуги сакате. Царина
Ве молиме љубезно ве молиме оставете порака дека колку што треба ни да пишувам за декларираната вредност,откако ќе го поставите цел,
ако ние го напишете премногу висока исто како и на трошоците ќе се вистински платени за ламба ,можеби ќе треба да плаќате Царина од царинската afteryou примена на стоки. Ние може да обезбеди фактура за вредноста која треба.
Политика за наплата Ако поради некоја причина не сте задоволни ,можете да се вратите на објектот за да ни во тоа е оригиналниот condiion за враќање на парите или замена. Пред да се испрати ни го врати објектот,ве молиме контактирајте не за подетални врати & размена на настава. Ние ќе се вратат сите на вашите пари со исклучок на превозот и ракувањето со такси откако ќе го добиете вашиот врати ставки. Повратни информации, Ние им даде на 5 ѕвезди повратни информации за сите на нашите клиенти откако тие се предмети. Ако постои било каков проблем, ве молиме контактирајте со нас, ние веднаш ќе се справи со ова прашање, да ни даде можност да ви даде подобра проектот и на цената повторно. * Голема трговија на големо цел е прифатливо и цената е да се преговара, ве молиме контактирајте со нас за детали * 100% со Добар квалитет! Најниска Цена! Добредојдовте на Мало и Големо! Внимание : НИЕ ви ПРЕПОРАЧУВАМЕ ИНСТАЛАЦИЈА ОД ЛИЦЕНЦИРАН ЕЛЕКТРИЧАР. Оваа тела е оценет за : (1) за 40-вати максимална Тип сијалица (не се вклучени). ПРЕДУПРЕДУВАЊА : 1. За безбедна и сигурна инсталација, ве молиме да се осигурате дека електрична кутија на која ова
тела ќе бидат монтирани е правилно спроведен на структурните член на зградата.
2. Сите жици се поврзани. Кога распакување, да се биде внимателен да не се повлече со жици како лоша
конекцијата може да резултат.
3. Не поврзувајте електрична енергија до вашите тела е целосно состави.
4. За да го намалите ризикот од пожар, електричен шок или лична повреда,
секогаш исклучете ги и отстранете тела и оставете ја да се излади пред замена на сијалица.
5. Не допирајте сијалицата кога тела е вклучен или погледнете директно на запали сијалица. Чувајте запаливи
материјали далеку од запали сијалица.

Декларираните карактеристики

Боја На Каросеријата:
Б стил на белата боја
Тип На Објект:
Pendant Светла
Гаранција:
2 години
Техника:
Насликани
Број На Модел На:
YY-DK159
Извор На Енергија:
AC
Тело Материјал:
Железо
Инсталација Тип:
кабелот pendant
База Тип:
E27
Место:
Студија,Салон,Хотел, Сала,Хотел Соба,Господар Спална соба,други спални соби
Абажур Боја:
Бела,Сина,Сива,Жолта
Извор На Светлина:
заштеда на енергија
Примена:
Трпезарија
Е Светилки Вклучени:
No
Стил:
Модерна
Напон:
90-260V
Бренд Име:
Newrays
Материјал:
Камен
Осветлување Област:
15-30square метри
Е dimmable:
No
сертификација:
CCC
Број на извори на светлина:
1
Заврши:
боја
Тип На Прекинувач:
Без Да Се Префрлите
Тело Материјал:
Цемент камен&дрво
боја:
сива боја/бела/сино/жолтите
Стил:
А/Б/В
Карактеристики:
Цемент pendant светла

Поврзани производи