1PCS УНО Р3 ATMEGA328P-АУ Компатибилен CH340G ЗА ARDUINO СО МИКРО USB КОМПЛЕТ DIY

1PCS УНО Р3 ATMEGA328P-АУ Компатибилен CH340G ЗА ARDUINO СО МИКРО USB КОМПЛЕТ DIY

Залиха
DEN 176.64
Износот:

MICRO USB конектор DIY КОЛЕКЦИИ
CH340 G го Замени ATMEGA16 U2
ATMEGA328 P-АУ го Замени ATMEGA328 P-СТП
Отворен оригиналниот дизајн шеми, Слободен софтвер интерфејс, и исто така во зависност од потребите и промените преземете процесот е едноставен и лесен. Едноставно користење на сензорот, широк дијапазон на електронски компоненти конекција (како што се : LED светло, ѕвончето, тастатура, photoresistor, итн.), се направи на различни интересни работи.
Употреба на високо-брзински микро-обработка контролер (ATMEGA328), развој на кориснички интерфејс и на животната средина е многу едноставен, лесно да се разбере, многу погоден за почетници да се научат.
Излезен напон : 5 V DC напон излез и 3.3 V DC напон излез.
Atmel Atmega328 микропроцесори контролер.

Декларираните карактеристики

Бренд Име:
SHANGSIMOUDLECX
Компатибилен Марка/Модел:
Никој
Компатибилен:
Рачни Играч, Конзола За Игри, Kinect, PlayStation Move

Поврзани производи