1PCS DS3231 AT24C32 ЖИТО модул прецизност во Реално време часовник модул модул меморија

1PCS DS3231 AT24C32 ЖИТО модул прецизност во Реално време часовник модул модул меморија

Залиха
DEN 66.24
Износот:


DS3231 е ниска цена, неверојатно точни I2 C real-time clock (RTC), со интегрирана температура-компензирани кристално осцилатор (TCXO) и кристал. Уредот вклучува батерија текст, отстранете го главниот напојување и одржува точни timekeeping. Интегрирани осцилатор се подобри долгорочни точноста на уредот и го намалува бројот на компоненти на линија за производство. На DS3231 е достапна во комерцијални и индустриски температура се движи, користење на 16-pin 300mil ТАКА пакет.
RTC одржува секунди, минути, часови, ден, датум, месец, година и информации. Помалку од 31 ден од месецот, на крајот на денот ќе бидат автоматски прилагодени, вклучувајќи корекции за престапна година. Часовникот работи во или на 24 часа или бенд / AM / PM укажување на 12-часовен формат. Обезбедува две конфигурираат часовник за аларм и календар може да се постави на плоштадот бран излез. Адреса и податоци се префрлени serially преку I2 C двонасочно автобус.
Точност температура-компензирани напон референца и comparator коло го следи статусот на VCC да се открие моќта неуспеси, обезбеди ресетирање на излез, и доколку е потребно, автоматски да се префрлите на резервната напојување. Покрај тоа, / ПРВ pin се набљудувани како генерирање ?P ресетирајте рачно.
Заштеда на време и висока прецизност прилог, DS3231, исто така, има некои други карактеристики со кои се проширува систем домаќин на дополнителни карактеристики и широк спектар на опции. Уредот ги интегрира многу прецизен дигитален сензор на температура, преку I2 C * интерфејс за пристап до неа (како исто време). Овој сензор на температура на точност е ± 3 ° C. На-чип напојување контрола коло може да се детектира автоматски ги и управувајте со главниот и режим на власт (односно, ниска-напон на батеријата) за да се префрлате помеѓу напојување. Ако главниот електричната енергија, уредот може да продолжи да обезбедува точни времето и температурата, перформанси не е нарушена. Кога главната моќ ре-енергија или напон вредност се враќа во рамките на дозволената спектар, на-чип ресетирате функцијата може да се користи за да го рестартирате системот микропроцесори.
Модул параметри :
1. Големина : 38mm (должина) * 22mm (W) * 14mm (висина)
2. Тежина : 8g
3. Оперативен напон : 3.3 - 5 .5 V
4. часовникот чип : висока прецизност часовник чип DS3231
5. Часовникот На Точноста : 0-40 ? опсег, точноста 2ppm, грешка е околу 1 минута
6. calendar alarm clock (часовник со две
7. програмабилни плоштад-бран излез
8. Во реално време часовник генератор секунди, минути, часови, ден, датум, месец и година на времето и да се обезбеди валидна се додека 2100 година престапна година надомест
9. чип сензор на температура доаѓа со точност од ± 3 ?
10. мемориски чипови : AT24 C32 (капацитет за складирање 32 K)
11. ЖИТО автобус интерфејс, максималната брзина на пренос на 400 KHz (работен напон од 5 V)
12. може да се cascaded со други ЖИТО уред, 24 C32 адреси може да се shorted A0/А1/А2 измените стандардната адреса е 0x57
13. со батеријата CR2032, за да се обезбеди систем по електричната енергија, на часовникот се движат било природно нормален
14. Пакување : еден анти-статички пакување Забелешка : не inclue батеријата

Декларираните карактеристики

Компатибилен Марка/Модел:
Никој
Бренд Име:
SHANGSIMOUDLECX
Компатибилен:
Рачни Играч,Конзола За Игри,Kinect,PlayStation Move

Поврзани производи