EW78D EW-78D Petal Форма Леќа худ 72mm за да Може да&n 550D 60D 500D 50D 7D камера 18-200 28-200mm леќа
Ново - 30 %

EW78D EW-78D Petal Форма Леќа худ 72mm за да Може да&n 550D 60D 500D 50D 7D камера 18-200 28-200mm леќа

Залиха
DEN 98.40
DEN 69.00
Износот:


Карактеристики : Сосема нов и висок квалитет. Објективот худ обезбедува рентабилно решение за проблемите предизвикани од сонце сјајот дожд и ветер разнесени остатоци и, исто така, е важна во обезбедување на заштита од удари и оштетувања. Покрај тоа, од крајот на објективот е продолжен, исто така ќе добиете дополнителна корист на некои екстра заштита од случајно влијание. Леќа капи блок страна сјајот и зголемување на заштита обезбедено од страна на филтри за леќа површина и прстен. Дизајн го прави тоа цврсто на објективот. Бајонет планината дизајн. Худ тип : EW-78 D. Худ материјал : пластика. Худ боја : црна. Компатибилен Со : За В EF 28-200mm f/3.5-5.6 USM објектив За В EF-S 18-200mm f/3.5-5.6 Е леќа ИМАЈТЕ на ум : вие не може да се поправат објективот капа кога ја користите леќи на хаубата. Пакет се Вклучени : 1pcs x на Камерата Леќи на Хауба

Декларираните карактеристики

Пакет:
Yes
Број На Модел На:
EW-78D
Компатибилен Бренд:
CANON
Бренд Име:
Ynniwa
Место на Потекло:
Кина (Копно)
боја:
Црна
Калибар:
72mm

Поврзани производи