100pcs 1K ohm 1/4W Метал филм отпорник 1%

100pcs 1K ohm 1/4W Метал филм отпорник 1%

Залиха
DEN 42.24
Износот:


Декларираните карактеристики

Бренд Име:
vanxy
Тип:
метал филм отпорник
Состојба:
Нови
Технологија:
Метал Оксид
Број На Модел На:
Стандард
Пакет Тип:
Throught Дупка
Отпор Толеранција:
1%
Номинална моќност:
1/4W
Температурата Коефициент:
Стандард
Температурата На Работа:
Стандард

Поврзани производи