3cells HS03 HS04 HSTNN-LB6U 250 240 G4 Лаптоп со батерија за HP 245 255 За Павилјон 14-ac0XX 15-ac0XX Лаптоп КОМПЈУТЕР HSTNN-LB6V

3cells HS03 HS04 HSTNN-LB6U 250 240 G4 Лаптоп со батерија за HP 245 255 За Павилјон 14-ac0XX 15-ac0XX Лаптоп КОМПЈУТЕР HSTNN-LB6V

Залиха
DEN 887.52
Износот:


Капацитет : 2600m Ah
Напон : 10.95 V
Дел Број : HS03, HS04 HSTNN-LB6 V, HSTNN-LB6 U, HSTNN-IB6 L, HSTNN-PB6 T
Одговара Лаптоп Модел :
За HP 240 G4 Лаптоп КОМПЈУТЕР
За HP 245 G4 Лаптоп КОМПЈУТЕР
За HP 250 G4 Лаптоп КОМПЈУТЕР
За HP 255 G4 Лаптоп КОМПЈУТЕР
За Павилјон 14-ac0 XX
За Павилјон 14-ac1xx
За Павилјон 14-af0 XX
За Павилјон 14g-ad1 XX
За Павилјон 14q-aj1 XX
За Павилјон 15-ac0 XX
За Павилјон 15-af0 XX
За Павилјон 15g-ad0 XX
За Павилјон 15q-aj0 XX VALENX ELECTRONICS CO., LTD VALENX ELECTRONICS CO., LTD е компанија која е фокусирана на дизајн и производство на лаптоп батерии. Компанијата е основана во 2008, 2009 поминале ISO9001 сертификација, и во текот на 2009 година успешно се завршени ISO9001 : 2008 надградба. Имаме 10 години на професионален лаптоп батеријата дизајн и производство на историјата. Во 2008 година, добивме Atmel е техничка поддршка за да го внесете лаптоп батеријата преработувачка индустрија. Компанијата продолжение на постојан развој, постојните кадри од повеќе од 100 луѓе, главно во Гуангжу, Dongguan и Шенжен и на други места. Valenx Лаптоп батеријата 2008 година, atmega406 и atmega8 + LM358 менаџмент на енергија решенија 2012, atmega16 HVB менаџмент на енергија решение 2015 година, SINOWEALTH Електронски Ltd. SH79 F329 A моќта за управување со решение да ги имаме сите права, сите решенија со користење на истата програма рамка за различни MCU пренесување и оптимизација. За сите заинтересирани клиенти, ние може да обезбеди референтен изворниот код и добредојде вашите предлози и прашања. Нашето решение поддржува само програмирање, можете да го користите USB за ажурирање на фирмверот, поддршка на вашиот сопствен код за да го замени нашиот кодекс( Пред тоа, ве молиме внимателно да се провери вашиот сопствен код ).

Декларираните карактеристики

Број На Модел На:
HS03
Пакет:
Yes
Капацитетот На Батеријата:
2001 - 2500 MAh
Батеријата клетки:
3 Клетки
Компатибилен Бренд:
HP
Бренд Име:
VALENX
Батеријата Напон:
10.95 V
Тип:
Li-Ion
Производи Статус:
Акции
Гаранција:
24 месеци
Одговара за модели 1:
За HP 240 245 250 255 G4
Одговара за 2 Модели:
HSTNN-LB6V, HSTNN-LB6U, HSTNN-IB6L, HSTNN-PB6T
Одговара за модели 3:
За Павилјон 14-ac0XX 14-ac1xx 14-af0XX

Поврзани производи