ABWE Најдобри Продажба Високи Перформанси 4074 2250KV 4 Столбови Brushless Sensorless Мотор за 1000mm (или Над) РК Брод Црна
Ново - 8 %

ABWE Најдобри Продажба Високи Перформанси 4074 2250KV 4 Столбови Brushless Sensorless Мотор за 1000mm (или Над) РК Брод Црна

Залиха
DEN 1900.80
DEN 1749.00
Износот:

4 Пол 12 слот hi-вртежен момент моторот дизајн.
CNC машински 6061 T6 палка алуминиум heatsink може.
Висока чистота бакар windings максимизира ефикасноста; Високи ВРТЕЖИ во минута ABEC5 преголеми лежишта.
Прецизност избалансирани роторот, мазност за најдобри сигурност и максимални ВРТЕЖИ во минута.
Stator-супер тенок (0.2 мм) laminations; Пренослив/заменливи роторот; Прецизност конструиран за максимална енергетска конверзија.
Боја : Црна
Материјал : алуминиум
Предмет Бр. : 4074
KV(RPM/Volt) : 2250 KV
ВРТЕЖИ во минута : 60000
Вати : 2800 W
Не оптоварување тековната : 3.2 На
Максимален напон : 26 V
Дијаметар : 40mm
Должина : 74mm
Вратило дијаметар : 5mm
Конектор : 4mm златна банана приклучок
Тежина : 354g
Пакет Листата :
1 * 4074 2250 KV Мотор
Answer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа. Мерењето е дозволено грешка е +/- 1-3cm.
4 Пол 12 слот hi-вртежен момент моторот дизајн.
CNC машински 6061 T6 палка алуминиум heatsink може.
Висока чистота бакар windings максимизира ефикасноста; Високи ВРТЕЖИ во минута ABEC5 преголеми лежишта.
Прецизност избалансирани роторот, мазност за најдобри сигурност и максимални ВРТЕЖИ во минута.
Stator-супер тенок (0.2 мм) laminations; Пренослив/заменливи роторот; Прецизност конструиран за максимална енергетска конверзија.
За Превозот
Ние брод предмети од Кина Пост Воздухопловната на светот со следење на број .обично може да се постигне повеќето земји во 39-60 работни дена. Но, времето за испорака зависи од дестинацијата и други фабрики., тоа може да го одложи до 60 дена . поради лоцира царинската блок или од други причини. Ве молиме да се разбере ситуацијата во вашата земја не можеме да се контролира .секако ќе се потрудиме да ги забрза работите во наша страна. Ако било следење на информации од сликата на вашиот пакет е потребно само нас контакт.
Плаќање
ЕМС.DHL, Кина Пост се Регистрирате Воздух Mail и така натаму е на располагање за вас.
И ве молиме бидете сигурни дека сите детални информации за вас(име и презиме, адреса или код ) е точна.
Боја на несовпаѓање
Ве молам, разберете дека бојата неусогласеност не може да се избегне помеѓу сликата и вистински производ поради многу причини како светлина за време на фотографија, различни екрани и др. Ви благодариме за вашата поддршка и разбирање.
Повратни информации
За вашето задоволство и позитивни повратни информации е многу важно за нас. Ве молиме оставете позитивни повратни информации и 5 ѕвезди, ако сте задоволни со нашата објекти и услуги. Ние ќе ги остават позитивен фидбек за вас премногу која е исто важно за вас. Вашата сметка одделение ќе пораснат, како и тогаш ќе може да добие повеќе попуст за идните купување на овој сајт. Ние секогаш сме тука за вас да ги реши сите проблеми. Ви благодариме за вашиот разбере.

Декларираните карактеристики

Бренд Име:
MAGICYOYO
Материјал:
Метал
Употреба:
Возила & Remote Control Играчки

Поврзани производи