2017 Нови Nobsound рачно изработени Стерео Single-ended Класа Слушалки Amp HiFi 6P1 Вакуум Цевки Интегриран Засилувач Црна
Ново - 10 %

2017 Нови Nobsound рачно изработени Стерео Single-ended Класа Слушалки Amp HiFi 6P1 Вакуум Цевки Интегриран Засилувач Црна

Залиха
DEN 9552.00
DEN 8597.00
Износот:

Имаме професионален дизајн и производство на тимот кој Носи големо на производи и услуги на клиентите, и на тој начин им помогне на збогатувањето на нашите клиенти животот е нашата крајна цел. НЕМА ИСКЛУЧОЦИ! Враќање Превозот цена е купувачот одговорност.Ова е најновата верзија на 23 август, 2017 , Додадете слушалки излез и имаат 4Ω/8Ω говорникот терминал, чиста вакуум цевки класа издвои-ended засилувач со "точка до точка" жици. На VU метри и вакуумски цевки се направи повеќе елегантна и привлечни.
За Превозот :
1.
Тоа е класичен и доброто изглед. Секој производ или превозот прашање, ве молиме контактирајте со нас пред отворање на спор или напуштање на било nertral/негативни повратни информации, ние ќе се обидеме потрудиме да ги решат проблемите додека не сте задоволни. Со приклучок за слушалки излез, одговараат 32Ω-600Ω отпорност на сите видови на слушалки
Овој засилувач усвојува трансформатор паралелно излез за да го намали својот внатрешен отпор од страна на половина и да се постигне двојно подобрување на нејзината моќ. ВО СВЕТОТ ПРЕВОЗОТ. Ако пратката не ви се постигне во рок од 30 дена , ве молиме контактирајте со нас. За да се избегне да плати висока Царинска такса ние може да го прогласам за вредност помала од точно износ ,ако ви е потребна за услугата pls ни испратите порака
3. Ако сте задоволни, ве молиме оставете 5 ѕвезди позитивни повратните информации, Тоа е многу чест за нас да се постигне дарежлив веродостојни проценки и фотографии,thx!!!!!
2.8 W * 2 Зачестеност одговор : 20 Hz-20 KHz Одговараат на слушалки отпорност : 32Ω-600Ω Текст отпорност : 100 ohms Излезна отпорност : 8Ω,4Ω SNR : 90db Текст Чувствителност : 500mv-2000mv Хармонично нарушување : 1% (1 KHz) Цевка : 5z4p * 1 6 H8 C * 2 6p1 * 4 Оперативен напон : 110 V или 220 V Тежина : околу 7 кг Големина : 260mm * 215mm(вклучувајќи терминали и копчиња 260mm) * 150mm (W*D*H) Пакетот вклучува :
Заврши цевка засилувач ×1 Power кабел ×1
Ако сакате стандардна верзија, ве молиме кликнете подолу на сликата : Производ Шоу
За Douk Аудио Студио :
Douk Аудио Студио основана во 2013, Ние се стремиме да понудиме најдобрите аудио-визуелна производи по најниска цена за нашите клиенти. Неисправни предмети МОРА да БИДАТ пријавени и се враќа во рамките на гарантниот период (и во оригиналното пакување, ако е можно)
За повратни информации :
1. Спецификации :
Излезна моќност : 6. Ќе има 7 дена да контактирате со нас и 30 дена за да се врати од денот на Приемот на денот. Карактеристики :
Оваа Класа Една-заврши вакуум цевки засилувач усвојува рака заварување за да се обезбеди вистинска реалност на квалитетот на звукот. Ние ќе ви помогнат да се реши проблемот
Враќање&Наплата :
1. Ако овој објект е во вашиот поседување на повеќе од 7 дена, тоа се смета како се користи и НИЕ ЌЕ НЕ ПРАШАЊЕ НА НАПЛАТА ИЛИ ЗАМЕНА. На бас дел е длабока и моќна и вокален дел е слатка и дејствија. (Освен некои земји и APO/FPO)
2. Додатоци доаѓаат со 3-месечен гарантен.
Користење на antimagnetic трансформатор опфаќа да shield тековната пречки и да се постигне многу пониски статични бучава. Увозни давачки : Даноци не се вклучени во цената или на превозот обвиненија. Сите вратени предмети МОРА да БИДЕ во оригинално пакување и МОРА да ни ОБЕЗБЕДИ превозот следење на број
3.

Декларираните карактеристики

Пакет:
Yes
Бренд Име:
Nobsound
Максимална Моќност По Канал:
10W
Канали:
2 (2.0)
Тип:
Дома Засилувач

Поврзани производи