Малина Пи 3 на Модулот на Камерата 5MP OV5647 Ноќ Визија Камера + 2 парчиња Чувствителни Инфрацрвена Светлина компатибилен за Малина Пи 2 Камера
Ново - 15 %

Малина Пи 3 на Модулот на Камерата 5MP OV5647 Ноќ Визија Камера + 2 парчиња Чувствителни Инфрацрвена Светлина компатибилен за

Залиха
DEN 719.52
DEN 612.00
Износот:

3 V напојување интерфејсот може да се пристапи чувствителни инфрацрвена ламба или друг уред
Да добиете пристап до чувствителни светла
Четири завртки дупки може да се инсталира Чувствителни инфрацрвена светлина Или други пополни светлина , можете да се префрлите слободно , не се загрижени за светлината е премногу слаба, underexposed. ИЛИ, можете да изберете да имате замена. Сите вратени предмети МОРА да БИДЕ во оригинално пакување и МОРА да ни овозможи со превозот следење на број, специфична причина за враќање. голи одбори, се обрне внимание на ESD штета, да се заштитат од статички електрицитет!
Софтвер : 1. ВО СВЕТОТ ПРЕВОЗОТ.
Чувствителни инфрацрвена светлина
Транспарентен светла за 1 W висока моќност инфрацрвена светлина photoreceptor 850
Photoresistor : откривање на амбиентална светлина интензитет
Пакет листата :
RPi Камера (F) × 1
Инфраред LED Светло × 2
15 PIN FFC × 1
Со користење на чекори : 1.6 MM ( прилагодливи)
FOV (Дијагонала) : 60 степени
Најдобри пиксели сензор : 1080p
Големина : 25мм x 24mm x 22mm
Елегантни , совршен дизајн
Метална рамка, и завртка дупки , но исто така моќ конектор
3. УСЛУГА ТРАНЗИТ ВРЕМЕ е предвидено од страна на превозникот и исклучува време на викендите и празниците. Ние ќе ги сноси сите превозот цена, ако производот(ите) што е (се) не како рекламира.
Малина Пи 3 на Модулот на Камерата 5 MP OV5647 Ноќ Визија Камера + 2 парчиња Чувствителни Инфрацрвена Светлина компатибилен за Малина Пи 2 Камера
Вовед :
Малина Пи ноќ визија камера , компатибилен со Малина Пи B / Б +
5 милиони пиксели камера OV5647
Камерата параметри :
Леќи на камерата : 1/4 5 M
Решетка (F) : 1. Ние ќе ги пратите пратката и да се вратам на вас како е можно поскоро со одговор.Внесете ја командата : sudo raspi - config и проверка на камерата функција на петтата. Време на испорака : ве Молиме контактирајте со нас за повеќе детали.Можете да користите Виза и Мастеркард,T/T,Western Union,преку Moneybookers Ecrow
1. Ви благодариме! Уживаат во шопинг тука!
. Кога се поврзувате на контактот свртена HDMI интерфејсот. Снимениот видео клип треба да се игра со mplayer
Ние прифаќаме Зачувам . Потоа изберете : Enable
3. НЕМА ИСКЛУЧОЦИ! Превозот цена е мечка од двете продавачот и купувачот на половина. Нашата цел е задоволството на клиентите! 6. Изберете "Заврши" , тоа ќе се рестартира , Ако тоа не го рестартирате себе , ве молиме да го рестартирате рачно ( со себе си )
4. Нарачки обработени навремено по плаќање на проверка. Ако не сте добиле вашата пратка во рок од проценува дена од плаќањето, ве молиме контактирајте со нас. RPi фирмверот и raspi-config е надграден за да камерата, направи apt-get update; apt-get надградба; 2. Вашата цел адресата МОРА да ОДГОВАРА на вашиот Превозот адреса. raspi-config, одберете камерата, започнете RPi фирмверот во камерата возач, тогаш рестартира 3. Ние ќе рефундирање на ВАШИТЕ ЦЕЛОСНА ПОБЕДА ПОНУДАТА ИЗНОС, по приемот на објектот во првобитната состојба и пакување со сите компоненти и додатоци се вклучени, ПО ДВЕТЕ Купувачот и Продавачот се откаже од трансакцијата од aliexpress.jpg
-т : ( времето на чекање за да фотографирате ,5000 е пет секунди). (Освен некои земји и APO/FPO) 2. Ако овој објект е во вашиот поседување на повеќе од 7 дена, се смета дека се користи и НИЕ ЌЕ НЕ ИЗДАДЕ ЌЕ ВРАЌАЊЕ НА парите ИЛИ ЗАМЕНА.

Декларираните карактеристики

Додаток Тип:
модулот на камерата
Компатибилен со:
Малина Пи 3/2
Бренд Име:
SHCHV
Функција:
Ноќ визија
користат за:
Малина Пи 2 / 3
Фокусна Прилагодливи:
Yes
Резолуција:
1080P
Дијагонала Агол:
60 степен

Поврзани производи