4set EMAX ES09MD Дигитални Серво Dual-имајќи Специфични Плискам Серво за 450 хеликоптер авион авионот опашка серво
Ново - 5 %

4set EMAX ES09MD Дигитални Серво Dual-имајќи Специфични Плискам Серво за 450 хеликоптер авион авионот опашка серво

Залиха
DEN 1647.36
DEN 1565.00
Износот:


EMAX ES09 MD Дигитални Серво Dual-имајќи Специфични Плискам Серво за 450 хеликоптер авион авионот опашка серво
Зголемување на вртежен момент и брзина на повисоко ниво отколку посилни опрема поставување и случајот направени од инженеринг пластика.
Dual-лого, и голем дијаметар вратило дизајн се минимизира disatema и одржување на серво работат без проблеми за долго време.
Издржливи и Прецизни
Напон : 4.8~6.0 V
Вртежен момент : 2.3/2.6 кг.cm
Брзина : 0.10/0.08 s/60°
Тежина : 0.8 оз
Пакет Големина : 4*4*3cm

Декларираните карактеристики

Бренд Име:
EMAX
Материјал:
Метал
РК Делови и Accs:
Servos
Далечински Управувач Периферни Уреди/Уреди:
Servos
Алатка Материјали:
Батеријата
За Возило Тип:
Авионите
Број На Модел На:
UL09000
Употреба:
Возила & Remote Control Играчки
Надградба На Делови/Додатоци:
EMAX ES09MD Серво
Четири тркала Атрибути:
EMAX ES09MD Серво

Поврзани производи