Кујнски алатки работа и мелница Сол И црн Пипер Мелница Рака Shaker Движење дабови дрвени Пиперки мелница прирачник пипер grinders2017
Ново - 27 %

Кујнски алатки работа и мелница Сол И црн Пипер Мелница Рака Shaker Движење дабови дрвени Пиперки мелница прирачник пипер grinders2017

Залиха
DEN 388.32
DEN 284.00
Износот:


Кујнски алатки работа и мелница Сол И црн Пипер Мелница Рака Shaker Движење дабови дрвени Пиперки мелница прирачник пипер брусилки
опис на производот
1, основно мелење даб, две комбинации, квалитет на даб, алуминиум високо-одделение керамички, добра текстура, добра цврстина цврста текстура, лесно да се апсорбираат вода, отпорност на корозија, висока јачина
2, со користење на висока јачина на керамички мелење јадро, со висока цврстина, отпорност на абење, отпорност на корозија и заштита на животната средина. Лесно да се чисти, nonporous.
3. Можете рачно да се прилагоди на дебелината, од не ' рѓосувачки челик завртка ззп може да се прилагоди пипер степенот на дебелината, затегнете ја казна, ослободите груба. (Не може да пресврт премногу тесни, така што нема да му наштети на мелење јадро.)
4. Чистење метод : стави на ориз во мелење мелница, керамички мелење остатоци останатите во внатрешноста на јадрото може да се следат мелење од ориз мелење избришани.
Answer : ___________________________ Note : По бланширан пипер ако сакате да се носат други зачини, исто така може да го користите овој метод за да се исчисти еднаш, па ги носи повеќе глатко и да се избегне монистра.
Сетилните опис : Свежо земјата е мирисна
Производ параметри
Големина : 5 инчен Големина : L * W * H = 5 * 5 * 14.5 cm
8 инчен : L * W * H =5.5 * 5.5 * 22cm
Тежина : 5 инчен : 135g
5 инчен : : 195g
Капацитет : 5 инчен : 40ml
8 инчен : 60ml
Функција : свежо мелен црн пипер, црн пипер, сол, сусам.
Материјал : Дрво
Други : Погоден за домашни, хотел, ресторан и други прилики, давање на подарок е добар избор, може да се монтира тип солидна леќата зачини
Пакување
A : Еден 5inch *црн Пипер Мелница со кутија за пакување
Б : Едно 8 инчен *црн Пипер Мелница со кутија за пакување
C : Една 5 инчен +еден 8 инчен *црн Пипер Мелница со кутија за пакување

Декларираните карактеристики

Тип:
милс
сертификација:
CIQ,CE / ЕУ
Функција:
Порибено,Еко-Пријателски
Мелници Тип:
Сол & Пипер Мелници
Бренд Име:
AIHOME
Материјал:
ДАБОВО дрво
Dropshippong :
Поддршка
Големина На:
5 инчен
Големина Б:
8 инчен
Тежина:
150g-360g
Тип:
alt И црн Пипер Мелница Рака Shaker Движење
Функција 01:
ДАБОВО дрво
Функција 02:
кујнски алатки
Функција 03:
сол и црн пипер мелница
функција 04:
Кујна
функција 05:
кутија за пакување

Поврзани производи