DC 10V-50V PWM Моторни Брзина Контролер Г.С./CCW Реверзибилна Switch 40A со LED

DC 10V-50V PWM Моторни Брзина Контролер Г.С./CCW Реверзибилна Switch 40A со LED

Залиха
DEN 590.88
Износот:


Овој едноставен и лесен-за-користење на DC мотор брзина контролер има елегантен изглед и стабилни перформанси. Ве молиме имајте предвид дека купувачите се одговорни за сите дополнителни царински давачки, брокерски такси, давачки и даноци за увоз во вашата земја.
Дизајниран со цифра дисплеј кој покажува стапка, во проценти од реалната брзина за максимална брзина.
Оваа брзина контролер со висока моќ им овозможува поставување ротација насока.
Ние не гарантира испорака време на сите меѓународни пратки се должи на разликите во царинската расчистување пати во поединечни земји, кои може да влијаат на тоа колку брзо вашиот производ е прегледан. Актуелни : 60 A
Постојана Струја : 40 A
Брзина Спектар : 0% до 100%
Напред & Обратна : Поддршка
Регулатива Метод : Potentiometer(линеарни)
Регулатива Тип : Регулирање На Тековната
Контрола на Фреквенција : 15 KHz
Инсталации Тип : Завртка терминал
Ротари Knob : 100 K(со switch)
Погоден за : Брусен DC мотор
Големина : 100 x 76 x 28mm / 3.
Брзина контролер се направени со висок квалитет коло кое обезбедува подолг живот.Купувачот треба да го врати производот во оригиналната условите за нас и треба да ги сноси трошоците за превозот за враќање. Тоа се прави со висок квалитет коло кое обезбедува подолг живот.
Ве молиме оставете позитивни повратни информации и 5 ѕвезди, ако сте задоволни со нашата објекти и услуги.
Влезен Напон : DC10 V-55 V
Излезен Напон : Линеарна со товар
Max.
Оваа моторни брзина контролер ќе овозможи поставување на насоката на ротација која постигнува обратен моторот е насока. Купувачот ќе биде одговорен за такси превозот да се врати предметите.
Овој едноставен и лесен-за-користење на DC мотор брзина контролер има елегантен изглед и стабилни перформанси.
Штом ќе добиете предмети, ние ќе го поправи или размена нив ПОБРЗО. Меѓутоа, купувачот треба да бидете сигурни дека на предмети вратени се во нивната оригинална услови.
Ако било кој дел е потребно да се замени, купувачот, исто така треба да се плати за costsof на делови за да биде заменет.
Добро дизајн случај може да се заштити контролер одбор од оштетување, како и прахосвам топлина.
Ако објектите се оштетени или загубени кога тие се вратија, купувачот ќе бидат одговорни за таквата штета или загуба, и ние не ќе му даде на купувачот целосно враќање на средствата.
Купувачите можат да поднесат барање за замена во рок од 15 дена од вашиот приемот на производот.
Ние нема да наплата на превозот обвиненија за одбиени пратки. Откако ќе се даде на објекти на логистичка компанија, ве молиме да ни ги испратите на следење на број.
Брзина контролер се направени со висок квалитет коло кое обезбедува подолг живот.
Оваа моторни брзина контролер ќе овозможи поставување на насоката на ротација која постигнува обратен моторот е насока.
Превозот цена не вклучува никакви увозни даноци, и купувачи се одговорни за царински давачки. Мерењето е дозволено грешка е +/- 1-3cm.
Ние исто така, обезбеди 12monthfree одржување.
Повратни информации :
За вашето задоволство и позитивни повратни информации е многу важна за нас.
Купувачот треба да се обиде да поднесе барање со логистичка компанија за враќање на цената на штета или загуба.

Декларираните карактеристики

Тип На Мотор:
Други

Поврзани производи