JeaTone 10 TFT Жичен Вратата Телефон Врата Спогодба Следи 2.8 MM Објектив 1200TVL Камера 1V1 Комплет За Приватна Куќа Слободни Гаранција
Ново - 44 %

JeaTone 10 TFT Жичен Вратата Телефон Врата Спогодба Следи 2.8 MM Објектив 1200TVL Камера 1V1 Комплет За Приватна Куќа Слободни

Залиха
DEN 15090.72
DEN 8451.00
Износот:


Модерен Изглед
♦1200 TVL Камера
♦3pcs 940 Нанометри IR Led диоди За Ноќно гледање
♦Прилагодливи Спогодба За Јачина На
♦Dual-начин Спогодба
♦IR Сензор, Вклучи/исклучи IR Led диоди Автоматски
♦Лесно Да се Инсталира И DIY Инсталација
♦Рѓа-доказ Алуминиум Анти Вандалот Panel
♦IP65 Водоотпорна
Производ Спецификации-Отворено
Камера Сензор
1/3" CMOS, 1200 TVL-Линија Висока Резолуција
Леќа
2. Допре Сензорот Копчето, Алуминиум Легура Жица За Цртање Panel
Мониторот Е Направен Од Алуминиум Легура Школка И TFT Екранот, Многу Елегантен Дизајн.
Прилагодете Го Заклучите Време, Компатибилен Со Сите Електронски Заклучување (Не Се Вклучени)
Поддршка за Да се Поврзете Задоцнување Функција на Електронско Заклучување На Овој Систем. Поддршка Прилагодување На Времето Помеѓу Заклучување И Отклучување. Тоа Секогаш Да Го Покажува Времето, Онолку Долго Колку Што Ќе Приклучете Се На Власт За Следење. Тоа Исто Така Може Да Работи Добро, Дури И Во Случај На Лоши Временски Услови. Тоа Може Да Се Заштити Вашиот Дом И Имот Во Сите Аспекти. Мулти-јазици OSD Мени
Системот Поддржува Шест Различни Јазици : Англиски, Руски, Француски, Арапски , Шпански, Јапонски.
Dual-начин Спогодба, Јавете се Префрлувате Меѓу Монитори
Овој Објект Е Hands-free И Достапни За Dual-начин на Комуникација. Кога SD-Картичката Е Fulled, Најрано Снимениот Видео Ќе Биде Избришана Автоматски.1" Широк Боја HD TFT LCD, 1024*600
Меморија
Вградена Меморија Може да зачува 86 Слики, Поддршка Надворешни Max. Во Моментов.1" Wired Видео Врата Телефонски Систем, Посетителот Може Да Се Користи Повик Панел Повици, Тогаш Користете Внатрешен Мониторинг Отклучување, Следење И Преземање На Слики И За Снимање На Видео.8 MM(100 ° )Широк Агол Леќа
Ноќ Визија
ИНФРАЦРВЕНАТА Светлина, 3pcs IR Led диоди
Електронски Кодот
Поддршка
Потрошувачка На Енергија
200m A Max.
Ве Молиме Забелешки :
ПИР Инсталација Посебно, Може да Биде За Аларм Потсетник само, Работа Со Камерата Заедно Може да го Алармот И Снимање на Видео.
Поддршка за Електронско Заклучување, Аналогни Камера, ПИР (Не се Вклучени)
Нашите 10" Видео Вратата на Телефонот, Прилагодете ги Поддржува Поврзување Со ПИР Детектор, Аналогни на Камерата И Електронски Заклучување. Ако Ви Треба За Да Се Поврзете Друг Систем ,Ве Молиме Контактирајте Со Нас За Техничка Поддршка Пред Да Го Купат. Вградената Меморија Може да се Спаси 86 Слики, Со SD Картичка, Можете Да Поставите Режим на Снимање На Видео.
Напојување
Доставени Од Затворен Следење
Материјал
Алуминиум Легура panel
Водоотпорен
IP65
Работа Темп
-40°C +50°C
Инсталација
Површината Монтирани
Одлични Перформанси
♦10.
Часовник И Датум На Чекање
Со Оваа Нова Функција, Може да се Сметаат Внатрешна Следи како Часовник Виси На Ѕидот.
Со Jea Tone 10. Ние Не Може Да Гарантира Дека Тоа Може Да Биде Компатибилен Со Другите Бренд Затворен Монитор/Надворешна Камера.
Напомена :
Нашиот Производ Само Работи Добро Со Нашите Сопствени Спогодба Систем.
IP65 Водоотпорен, Анти-ветер Дизајн
Надворешната Камера Е Опремена Со Гумена Заптивка Прстен, Не Постои Начин Да Излегуваат Во Јавноста.1"TFT Екран во Боја со Висока Резолуција
♦Супер-Тенок Дизајн
♦Допир Копче
♦Соба в соба Спогодба
♦Вратата Одговарање, Следење И Отклучување
♦Прилагодливи Боја, Светлина и волумен
♦Вградена Меморија Може да зачува 86 Слики, Поддршка Надворешни Max.

Декларираните карактеристики

Сензор Големина(Инчен):
1/3
Екранот Големина на Екранот(инчи):
10
Samrt Дома Интерфејс:
No
Комуникациски Интерфејс:
Жичен
Одговарање На Режимот:
Hands-free
IP Камера Интерфејс:
No
Тип:
Спогодба Систем
Камерата тип на Сензор:
CMOS
Технологија:
Аналогни
Бренд Име:
JeaTone
Врата:
Yes
Комплет За Конфигурација:
Еден на еден видео doorphone
Број На Модел На:
P203B1M101S1
Материјал:
Жица Цртање Алуминиум Случај
Големина:
10 Inch Video Intercom System
Инсталација:
Монтирање На Ѕид
Метод На Конекција:
Жичен
Екран Тип:
боја
моќност:
Надворешна сила DC12V
Водоотпорен:
Yes
Агол На Гледање (°):
100
Резолуција:
1200TVL
Камерата:
боја
моќност:
500mA max.
Контрола На Пристап:
Отклучување на електронски кодот
Зона За Внесување:
ПИР И Камера Поддржано (Не се Вклучени)
Видео Јазици:
Англиски, Руски, Француски, Арапски, Шпански,Јапонски
Спогодба режим:
Hands-free двојна комуникација
меморија:
86 слики, поддршка max.32G SD картичка
Разговор Времетраење :
120s
Резолуција:
1024(H)*3(RGB)*600(V), 2.8 MM Широк Агол Леќа
јачина:
Прилагодливи Ден/Ноќ
Поддршка:
2 повик панел + 4 затворен монитор+ 2 Аналогни камера & 2 ПИР
Извор На Енергија:
надворешна врата, преку затворен следење
Водоотпорен:
IP65 Алуминиумски Панел
камера сензор:
1/3CMOS, 1200TVL

Поврзани производи