Srjtek За Samsung Galaxy S2 Plus I9105 LCD Дисплеј на Допир Digitizer Сензор Стакло Собранието Рамка Со 4.3 800*480 За S2 Plus
Ново - 15 %

Srjtek За Samsung Galaxy S2 Plus I9105 LCD Дисплеј на Допир Digitizer Сензор Стакло Собранието Рамка Со 4.3 800*480 За S2 Plus

Залиха
DEN 1629.12
DEN 1385.00
Износот:


Екранот На Galaxy S2 Plus I9105 LCD Дисплеј + Допир Digitizer Сензор Стакло Собранието За Galaxy S 2 Плус јас 9105 Црна/Бела/Сино
Опис :
1. Оваа стока е замени екранот
2. На овој линк е вклучуваат : Еден компјутери на екранот ;збир на Алатки ;На Лепак
3. 100% Нови & 100% Тестирање И Во Штркот & Силна Пакување & Брза Испорака & Бесплатен Превозот И Следење На Број
Напомена :
1. Проверете го моделот на вашиот телефон ,не го купи ред
2. Ве молиме не држи го на вашиот телефон пред да тест на екранот за да можат да работат
3. Ако екранот може да работи добро ,ве молиме оставете ни 5 ѕвезди posotive повратни информации,доколку стоката не може да работи добро ,ве молиме да не ни остави негативни преглед.ве молиме контактирајте со нас, ние ќе се обидеме потрудиме да ви помогнат да се реши проблемот
Вистински Слики :
Опис : 1. Оваа стока е замена на екранот ,а не на телефон 2. На овој линк е вклучуваат : Екран ;збир на Алатки;На Лепило 3. 100% Нови & 100% Тестирање И Во Штркот & Силна Пакување & Брза Испорака & Следење На Број
Напомена :
1.Изборот на "LCD Само" или "Без Рамка ", што значи оваа стока вклучуваат : LCD со екран на допир, но без рамка ;"LCD Со Рамка ", што значи тоа е екран на допир и LCD екранот и со тоа рамка
2.Копија стоката е нова стока ,многу поевтини;Оригиналната стока исто како и екранот на телефонот
3. Ве молиме проверете со вашиот модел на телефон ,не го купи погрешно 4. Ако екранот може да работи добро ,ве молиме оставете ни 5 ѕвезди posotive повратни информации,доколку стоката не може да работи добро ,ве молиме да не ни остави негативни преглед.ве молиме контактирајте со нас, ние ќе се обидеме потрудиме да ви помогнат да се реши проблемот

Декларираните карактеристики

боја:
LCD Само Црна, LCD Само Бели, LCD Само Сино, LCD Со Црна Рамка, LCD Со Рамка Бела, LCD Со Сина Рамка
Компатибилен Бренд:
Samsung
Резолуција На Екранот:
800x480
Екранот:
> 3
LCD Комплет:
Yes
Бренд Име:
Samsung
Екран На Допир За Тип:
Капацитивни Екран
Број На Модел На:
за I9105
Компатибилен Модел На Samsung:
Galaxy S II
Број На Модел На:
за S2 plus
боја:
Црна/Бела/Сино
време на испорака:
1-2 работен ден
statu:
Тестирање Пред Превозот
функција 1:
за I9105 екранот
функцијата 2:
за I9105 lcd дисплеј

Поврзани производи