Во 99% Tranexamic Киселина Во Прав Козметички Додаток На Кожата Lightener Whitener Рефус
Ново - 0 %

Во 99% Tranexamic Киселина Во Прав Козметички Додаток На Кожата Lightener Whitener Рефус

Залиха
DEN 313.44
DEN 313.00
Износот:


Во 99% Tranexamic Киселина Во Прав Козметички Додаток На Кожата Lightener Whitener Најголемиот Дел Столетните За Нега На Кожата
*Ве молиме имајте предвид дека шишенце не е вклучена , објект дојде во запечатен сребрена фолија торба.
Карактеристики : Tranexamic Киселина е бел прав кој е ефикасен кожа lightener кога се користи во козметички формулации. На осветлување ефекти на tranexamic киселина беа откриени случајно за време на медицинската постапка.
Tranexamic киселина работи со запирање на тирозиназа активност, со што се намалува создавањето на меланинот. Тоа е растворлив во вода и глацијални acetic acid (anhydrous). Нашите tranexamic киселина е assayed во 99+% чист. Ве молиме имајте во предвид дека ова е за КОЗМЕТИЧКА УПОТРЕБА САМО, да не се консумира, интравенозно, или да се користат на било кој начин освен како што е тематски козметички состојка. Tranexamic киселина мора да бидат формулирани во козметички крем, лосион, или серум, тоа не може да се примени директно на кожата во својот прав форма.
[БИСЕР Име] : м-Tranexamic Киселина
[карактер опис] :
1. бел прав
2. не е лесно да се раствораат во вода
3. максималниот износ на 1-3% е додаден, и p H вредноста на производот е 3-9.
Се препорачува формулата :
А) Tranexamic Киселина белење, светло место суштината, може да се користи во текот на денот и вечерните
Материјал Наука:
1, чиста вода или чиста зголеми вода 95ml
2, Tranexamic Киселина во прав 0.5-3 грам
3, вода растворлив маслото од јојоба 2 G
4, 10 милиони антибактериски агенс 0.2 г
Правење методи :
1, се прелива вода во празно шише, а потоа додадете на Tranexamic Киселина во прав за да водата
и се тресат тоа да го распушти тоа.
2, додадете антисептик, се тресат добро.
Б) за белење на заби. Светлина. На самото место. Негување на крим - те направи црно. Кругот на места ќе исчезнат.
Материјал Наука:
1, природни растителни масла (како што се маслото од јојоба, Шипинка масло, масло Agam) 5ml
2. Бисер hydrolysate 10ml
3, глицерин 5ml
4, дестилирана вода или чиста зголеми 80ml
5, јасно киселина во прав 0.5-3 грам
6. Едноставна emulsifier 2-3g
7, 10 милиони антибактериски агенс 0.2 г
Правење методи :
1, додавање на растително масло на emulsifier и промешајте добро.
2, киселина во прав, се додава во водата за да целосно да се распушти, а потоа додадете го екстрактот и глицерин за да се промешува добро.
3. Истурете 2 полека во 1, и промешајте добро на страна.
4, додадете антисептик и промешајте и повторно.
Ефикасност : белење, навлажнувачки кожата, desalination на дамки, што го прави црна дамка, одново и одново, исчезнувањето

Декларираните карактеристики

Мирис:
5grams, 10grams, 50grams, 100grams, 200grams, 500grams, 1000grams
Тип На Објект:
Третман & Маска
Формулирањето:
Крем
Функција:
Анти-Стареењето
Број На Модел На:
Други
Пол:
Унисекс
Употреба:
Образите
НЕТО-WT.:
Други
Состојка:
Tranexamic Киселина
Тип:
Перат Маска

Поврзани производи