MSL СОЛАРНИ 100W DIY соларен панел за Полнење 40pcs monocrystalline соларни ќелии 5х5 со 20 милиони Tabbing жица 2m Собирнички жица и 1pcs флукс пенкало.
Ново - 6 %

MSL СОЛАРНИ 100W DIY соларен панел за Полнење 40pcs monocrystalline соларни ќелии 5х5 со 20 милиони Tabbing жица 2m Собирнички

Залиха
DEN 2688.00
DEN 2527.00
Износот:


125mm*125mm Monocrystalline Соларни ќелии
Продукции Де scription :
Карактеристики :
125mm*125mm monocrystalline соларни ќелии
На Одделение соларни ќелии
Тужба за остварување соларен панел
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Име : Соларни ќелии
Бренд : MSL СОНЧЕВИОТ
Напон : 0.5 V
Моќност : 2.7 W
Материјал : Monocrystalline
Одделение : А
Големина : 125mm*125mm
G. Тежина : 0.4 kg/40pcs
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Соларни Ќелии Вистински Фото :
Пакет :
Имаме професионални пакување тим .За соларни ќелии ние ги користиме shockproof водоотпорен Компресија packge да
бидете сигурни дека соларни ќелии safty во транзит. па ве молиме немојте да се грижите соларни ќелии ќе ги оштети во транзит

Декларираните карактеристики

Тип:
Соларни Ќелии
Број на Клетки:
Никој
Количка За Соларен Панел:
No
Флексибилни Соларни Панел:
No
Бренд Име:
MSL СОНЧЕВИОТ
Број На Модел На:
125mm*125mm
is_customized:
Yes
Големина:
125mm*125mm
Материјал:
Monocrystalline Силикон
Номиналниот Капацитет:
2.7 W
Max. Моќност:
2.7 W

Поврзани производи