MZG MGMN150 MGMN200-G ZPW10 Обработка Алуминиум Бакар обоени Плитки Вртење Grooving Toolholders Indexable Карбид Инсерти
Ново - 20 %

MZG MGMN150 MGMN200-G ZPW10 Обработка Алуминиум Бакар обоени Плитки Вртење Grooving Toolholders Indexable Карбид Инсерти

Залиха
DEN 1248.00
DEN 998.00
Износот:

(огледало-како заврши површината не ќе се добие кога еден кристално дијамант е користен. Одлична отпорност на абење овозможува високо сечење брзина.
Countermeasures : ве Молиме да користите безбедност објект, како што се безбедноста очила и заштитни ракавици
Ве молиме да го користите во опсегот на нашите препорачува сечење состојба.
Precariousness : Злоупотреба или несоодветни работни услови може да предизвика алатка кршење или дисперзија на скршени парчиња. Стабилна сечење со одлична цврстина. 2 Основа Информации за Алатка за Сечење Материјали 2-1 Технички Услови Алатка за Сечење Материјал : Терминологија за алатка за сечење материјали,како што се Зацементира Карбид, Обложени Карбид,Cermet, Обложени Cermet,Керамика, бибиси арапски и PCD.MZG Волфрам Карбид Внесува Пакување Информации Вметнете Пакување Информации
4. Карбид Материјал : Цемент Карбид со WC(Волфрам Карбид) како главна компонента. Стабилна сечење е постигнато поради супериорна цврстина и пукнатина корозија. : Карбид 9~16, Cermet 5~9, Керамички 2~7,CBN/PCD 3~5 2-3 Состав Карбид, Нитрид,Јаглерод-нитрид и Оксид со W,Ti, Al, Si, Та,Б, и др. и покрај тоа,метал како што се Co, Ni, Cr,Mo се вклучени во некои сечење на материјалот.MZG Волфрам Карбид Внесува Објект Спецификите MZG Волфрам Карбид Внесува Спецификација Параметар
Спецификација Материјал Примена MGMN150-G ZPW10 Алуминиум & Бакар Обработка MGMN200-G ZPW10 Алуминиум & Бакар Обработка MZG Toolholders Спецификација Параметар
2. ZC2501 ZC2502 : погоден за ниска брзина обработка на челик дел ZC2511 ZC2512 : погоден за висока брзина на обработка на челик дел ZK3511 S : погоден за hihg брзина на обработка на леано железо дел 2. Сечење пати се намалени поради добро чип контрола од ефективна chipbreakers. Мазна парична казна површина на PVD обложени карбид обезбедува добра завршна површина и висока.Cermet Одлична отпорност на абење овозможува високо сечење брзина Cermet одржува добра површина заврши поради низок афинитет за работното парче материјал.
Precariousness : Алатки и материјали достигне високи температури за време на сечење операција. Исто така, како дел од вашата безбедност образование,ве молиме бидете сигурни да се запознаат сите на вашиот вистински оператори со содржина на ова упатство.Карбид Тешка и Напорна, добра термичка спроводливост се Погодни за сечење обоени метали и неметали Стабилна сечење на ниско сечење на брзини, вклучувајќи и мелничката операции ZK10 : се погодни за Сечење Алуминиум Ал обоени обработка 5. Погледнете го нашиот каталог или упатството за употреба. Директен допир на алатки и материјали за кратко време по сечење може да предизвика изгори.
Countermeasures : ве Молиме да користите безбедност објект, како што се безбедноста очила и заштитни ракавици
За чипови отстранување, ве молиме запрете машина однапред и употреба безбедност објекти, како што се безбедноста очила и protectives ракавици.Обложени Карбид(PVD) Добро за ниско ниво на високи брзини и завршувањето на тешките roughing сечење. ZN60 : погоден за челик/фрлија заврши обработка 4.
Precariousness : Дисперзија на загреана или продолжено чипови може да предизвика повреда или изгори. Постигнување на подобри обработка на ефикасноста во областа на широк спектар на челик/кастинг Делови обработка.

Декларираните карактеристики

Вметнете Ширина(mm):
MGMN150-G ZPW10, MGMN200-G ZPW10, MGMN250-G ZPW10, MGMN300-M ZPW10, MGMN400-M ZPW10, MGMN500-M ZPW10
Број На Модел На:
MGMN150-G ZPW10
Бренд Име:
MZG
Тврдост:
HRA89.5~92.8
Обложување:
TIALN
Материјал:
Алуминиум
Употреба:
grooving алатка

Поврзани производи