JST PH 2.0 2pin 3.7 V 700mAh 702050 Литиум Полимер LiPo Батерија За Mp3 слушалки ПОДЛОГА DVD E-book bluetooth камера
Ново - 10 %

JST PH 2.0 2pin 3.7 V 700mAh 702050 Литиум Полимер LiPo Батерија За Mp3 слушалки ПОДЛОГА DVD E-book bluetooth камера

Залиха
DEN 360.00
DEN 324.00
Износот:

Литиум полимер Li-ion Батеријата Банка Примена : 1 комуникација : мобилен телефон, веб телефон, interphone, Bluetooth слушалка. 2.канцеларија уреди : Лаптоп, PDA, преносни electrograph, пренослив печатач. 3.Видео уреди : GPS, дигитална камера, видео камера, преносни DVD, преносни телевизија, MP3, MP4. 4.Преносни размена уреди : ПОС, Корисна, Отпечатоци машина, преносливи акции машина. 5.Осветлуваат уреди : рудар светилка, searchlight. 6.Други : играчки, модели.
3.7 V 700m Ah 702050 Литиум li-Полимер Li Po Батерија За Mp3 слушалки ПОДЛОГА DVD E-book bluetooth слушалки камера со JST PH 2.0 mm 2 pin конектор . Модел : 702050 големина : H=7mm W=20mm L=50mm, тежина : 15g/еез напон : 3.7 V капацитет : 700m Ah. Полнење на струјата : стандард полнење, брзо полнење : 1.0 C : 0.5 C Стандард полнење метод : 0.5 C CC (константна струја) задолжен да 4.25 V, тогаш CV (константен напон 4.2 V) полнење до наплатат струја е помала или еднаква на 0.05 В) максимално полнење на струјата : 1 C Максимална испуштање струја : 1 C Празнење критичниот напон : 2.75 V испуштање температура : -20 степени C~+60 степени C време на Полнење : 5-7hrs (стандард); 3hrs (брзо) Заштита функција : над задолжен, со текот на испуштање, во текот тековната, краток спој заштита, во текот температура заштита може да се полнат постојано вградена заштита коло PCM за да се спречи над полнење или над извршувањето. Карактеристики : 1> 100% сосема нов 2> Висок квалитет и висок капацитет! 3> вградената заштита коло PCM за да се спречи над полнење или над извршувањето 4> Големина : 7 mm(H)*20mm(W)*50mm(L) 5 > Оценка : DC3.7 V 700m Ah Пакет вклучува :
1 x компјутери 3.7 v 700m Ah 702050 литиум полимер батерија.со JST PH 2.0 mm 2 pin конектор . Плаќање ве Молиме заврши плаќање во рок од 3 дена. бидејќи цел, ние прифаќаме Зачувам; Ние ќе брод да ја стандардната адреса во Зачувам. Превозот на Сите Пакет ќе превозот од 48 часа, освен празник & викенд ден. ние сме во состојба да преземе било каква одговорност за било. обичај задоцнување или данок. бидејќи транзит време е високо зависна и е предвидено од страна на Поштенски Услуги. Повратни информации Гаранција Сите предмети се продава од нас се опишани на најдоброто од нашите способности, онолку точни колку што е можно, и со голема conscientiousness од наша страна, Ако точка е избега од нормална употреба, пријави се на располагање во рок од 30 дена по купувачи примање на објектот, парите назад откако ќе примен објект! Врати објектот има да биде нов, unworn и во неговата оригинална состојба; Купувачот го врати defectives објект на свој трошок, ќе биде одговорен за трошоците за превозот вратам на вас , а ние ќе reship замена за вас, откако ќе ги примите се враќа.

Декларираните карактеристики

Тип:
Li-полимер
Батеријата Број:
1 buc
Поставете Тип:
Само Батерии
Замена На Батеријата:
Yes
Пакет:
Пакет 1
Број На Модел На:
LP702050 072050
Номиналниот Капацитет:
700mAh
Бренд Име:
EHAO
Големина:
7x20x50mm
Функција:
Батерија
Напон:
3.7V
Состојба:
100% Сосема Нов
Количина:
1pcs
Место на Потекло:
Кина
Тежина:
15g
Примена:
се користи за bluetooth комуникација,канцеларија, пренослив уред...
is_customized:
Yes
Конектор модел:
JST 2.0 mm 2 pin конектор

Поврзани производи