Природни Рака Врежан Зелена Jade Богатство Guan Ју Ѓердан Pendant Жените Mens Скапоцен Камен Накит За Подарок Трговија На Големо

Природни Рака Врежан Зелена Jade Богатство Guan Ју Ѓердан Pendant Жените Mens Скапоцен Камен Накит За Подарок Трговија На Големо

Залиха
DEN 1919.52
Износот:


Jade се смета да се биде во можност да им помогне на едно лице само со кои се во контакт со него. Чувство на кул jade е речено да го подигнете и да се прочисти мисли, да се смирува на умот, и да предизвикаат состојба на созерцание. Тоа е, исто така, верува дека честата обработка на jade ќе предизвика камен да расте уште повеќе убава во сјај. Според една Кинеска поговорка, "Jade е кул, бидејќи тоа доаѓа од суштината на чист планински потоци." Науката вели дека жад е кул да ја допре, бидејќи е не-диригент. Многу Кинески се верува дека жад каменот на крајот станува дел од животот на својот сопственик. Jade е речено да го промени бои во зависност од аура на својот сопственик. Кога тој или таа е долу или депресија на jade може да биде потемна нијанса. Ако среќата е добро, камен може да бидат полесни багра. Тоа е, исто така, се верува дека кога jade парче пукнатини или крши, има заштитени држачот од злото и
Природни jade боја ќе мора нијанси, како и текстура од камен;
Во текот 100ние испрати слободни емс или fedex;

Декларираните карактеристики

Бренд Име:
koraba
Пол:
Унисекс
Главниот Камен:
Jade
Метали Тип:
Никој
Ѓердан Тип:
Синџири Ѓердани
Certificate Type:
ГТЦ
Стил:
Класичен
Повод:
Партија
Обликотшема:
Круг
Синџир Тип:
Јаже, Верига
Тип На Објект:
Ѓердани
Парична казна или Моден:
Парична казна

Поврзани производи