10 КОМПЈУТЕРИ Кертриџ Игли 5F Трајна Шминка Машински Игли Тетоважа Веѓа Усните За Трајна Шминка Машина Рамен Игли Совети
Ново - 30 %

10 КОМПЈУТЕРИ Кертриџ Игли 5F Трајна Шминка Машински Игли Тетоважа Веѓа Усните За Трајна Шминка Машина Рамен Игли Совети

Залиха
DEN 630.24
DEN 441.00
Износот:

modname=ckeditor
Опис :
Боја : Бела
Големина : U-пик, видете редот примерот подолу.
Појавување На Машина Модели : Традиционалната Шминка Машина
Материјал : 316 медицински нерѓосувачки челик со пред-стерилни од страна на E. O. Гас, транспарентна пластика школка.
Објектите се со врвен квалитет игли, на состанокот на професионални tattooists' стандарди.
Пополнување на бои е толку лесно како применуваат со топ-класа игли - или со потопување на трчање машина во мало тенџере на боја или со пополнување боја во горниот дел од отворањето на патрон.
Она што е повеќе, за еднократна употреба материјал брзо се менува и се овозможува совршен, некомплицирано и хигиената на работа.
Поединечни Блистер Пакување
Тетоважа Игла Големини се достапни :
Тетоважа Игла Круг Лагер (РЛ) : 1 RL Микро, 1 RL, 3 RL, 3 RL, 5 RL, 7 RL, 9 RL
Тетоважа Кертриџ Круг Shader (РС) : 3 RS. 5 RS. 7 RS, 9 RS
Тетоважа Игла Падина Shader(SF) : 3 SF. 5 SF
Тетоважа Игла Рамен Shader (F) : 3 F. 4 F. 5 F. 7 F
Тетоважа Игла Еден Оџакот Магнум(M1) : 5 M1. 7 M1. 9 M1
Тетоважа Игла Круг Магнум(РМ) : 5 RM, 7 RM, 9 RM
Тетоважа Игла Microneedle : 9 micor
Пакет :
5 F X 10pcs тетоважа кертриџ ( пенкало се користи само за преземање на слики и не е вклучена во пакетот )

Декларираните карактеристики

Тип:
Тетоважа Игла
Број На Модел На:
5F Кертриџ Игла
Бренд Име:
Biomaser
Тип:
Тетоважа Игла
Појавување На Машина Модели:
Традиционалната Шминка Машина
Материјал:
Постар не-токсични пластични
NumberNeedle Материјал:
Abacterial нерѓосувачки челик
боја:
транспарентност
Функција:
Постојано
Функција:
За Веѓа , Eyeliner, Усна Операции
одговараат за:
трајна шминка пен
период на важност:
5 година
Количина:
10pcs

Поврзани производи