Нови Полн Плоштад 5D Diy Дијамант Сликарство Куче брат diamon Везови Крстот Бод Кристал Дијамант Мозаик Сликарство Дома Декор
Ново - 35 %

Нови Полн Плоштад 5D Diy Дијамант Сликарство Куче брат diamon Везови Крстот Бод Кристал Дијамант Мозаик Сликарство Дома Декор

Залиха
DEN 336.00
DEN 218.00
Износот:


[DIY Дијамант сликарство Мерки на претпазливост]
1. Според соодветните боја кодирани менгеме соодветните смола инкрустирани дијаманти. Ако постои нечистотија лепливоста можат да влијаат врз нив со ниска температура солидна железо. На DIY дијамант сликарство може да се користат за декорација на семејството соба, го направи животот повеќе хармоничен. За да се заврши на добро дијамант цртање, го стави во вашиот избор на соодветна рамка (ресторан не обезбедуваат рамка). Смола дијамант јаде, не дозволувајте деца да си играат со цел да се избегнат несреќи како што се голтање. Ако не знаете каква боја да се користи, ве молиме обратете се до боја на табелата. DIY производство може да се доживее чувство на постигнување, способност и упорност се посветам на трпение, стари лица и деца се соодветни.
[DIY Дијамант сликарство производството чекори]
1. Доволно смола дијаманти. (Пример : производот не е ист со слика, не замислете совршен производ големина не се види, постојат неисправни, итн. не квалитет проблем). Предлага дека еден вид на смола дијамант еден сет заврши побрзо. Splices треба рамен против уредни, немаат пукнатини. На DIY дијамант сликарство може да работи и да научат да се намали стресот, емоционалното прилагодување, активно размислување, подобрување на самодовербата. Откривањето на лента цртање погоре, ќе видите голем број на симболи за да одговара на бојата на кодирање. Продажба на дијамант сликарство се продава нема проблеми со квалитетот не се врати. Цртеж треба да се чуваат чисти, Инаку, лепило сила е нарушена. Референца пред операцијата чекори. Се користи за да клип за џвакање вежба пинцети, пластичен послужавник.
[DIY Дијамант сликарство комплет]
1. Приказ на смола дијамант боја, средена, со цел на кодирање. по добра борба, остатокот на јазот на лепак соодветните симболи на дијаманти. DIY дијамант привлече личност од било која возраст може да се направи, бидејќи, вклучувајќи деца, членови на семејството и така семејството повеќе топло. Процесот на производство е едноставно можете да креирате кратко време да заврши. Собрани смола дијамант шема мора да се земе точка внатре намалување на линија, а потоа се намали парчиња, за да се обезбеди целокупната ефект. A4 Модел HD цртежи (вклучувајќи цртежи, боја табела)
3.
[DIY дијамант сликарство карактеристика]
1. Отвори кутијата и да ја провери дијамант подготви специјални алатки. DIY сликарство дијамант е исклучителна да им даде на пријатели и најблиски да го изразат добри желби за споделување. Дијаманти да остане леплива заболување на стегање.
[Совети]
1. Со цел да се создаде совршен дијамант сликарство, цртежи се стави заедно во едно место секој ред симболи не треба да остане заглавен дијаманти. Производ димензии се наведени во опис на производот во смола вежба за професионални фабрика за масовно производство, но исто така мал, постои неизбежна неисправни вежба, ви Благодариме за разбирањето! Со смола дијамант се случува да биде повеќе со повеќе од 30%, помалку дупчење феномен, генерално, не се појави, ве молиме остатокот увери купување.Почитувани, се обрне внимание! Ние се продава дијамант слики се полу-готовиот производ не содржи рамка!
Ние се продава дијамант сликарство материјал е смола, целиот мозаик модели се drilled надвор со смола дијамант, база на мапата со лепило фото хартија.

Декларираните карактеристики

Големина:
20x20cm, 30x30cm, 40x40cm, 50x50cm, 60x60cm
Бренд Име:
KAMY YI
Стил:
Европа
Надворешното Пакување:
Обоени Кутија
Форма:
Посебна
Материјал:
Смола
Платно Пакување Метод:
Навива
Дијамант форма:
Плоштад
Употреба:
Слики
Рамка:
No
Pasting Област:
Целосна
Број на Бои:
30-45
Шаблон Тип:
Животните

Поврзани производи