Роботот Пенкало Диск 128GB 64GB 32GB 16GB USB 3.0 стик 256GB Подарок Pendrive 2TB 1TB Мемориско Стапче со USB Клуч Pendrives Мемориска Картичка
Ново - 7 %

Роботот Пенкало Диск 128GB 64GB 32GB 16GB USB 3.0 стик 256GB Подарок Pendrive 2TB 1TB Мемориско Стапче со USB Клуч Pendrives

Залиха
DEN 379.68
DEN 353.00
Износот:

Потоа можете да изберете кој метод сакате да го отворите со вашиот уред.
Роботот Пенкало Диск 128 GB 64 GB 32 GB 16 GB USB 3. Нашиот тест е под стандардот на наједноставен состојба и општо прифатени репер.
(3) 100% една година гаранција.Како да знам дека моето USB флеш диск правилно да ја вметнете во USB-порта ?
Ве молиме бидете сигурни дека вашиот уред ментална на конектор биде правилно вметната во meddle на пластика. Можете исто така да користите управување со уредот за да се провери вашиот уред статус.
Answer : ___________________________ Note :
(1) 100% сосема нов.
(6)повторно доделување на диск писмо уште еден кој не е користена со друг уред. Ако вашиот компјутер сè уште не може да се открие вашиот уред, ве молиме да се јават на конектор и внесете го повторно.
(3)Внесете diskmgmt.
(1)Кликнете на start Windows иконата. Ви благодариме.
(3)ве Молиме бидете сигурни да го користите безбедност отстрани опција кога сакате да се исклучите USB Флеш диск од вашиот компјутер.
(5)Безбедност отстрани порака ќе се појави веднаш во десниот агол на екранот.Зошто е дека USB флеш диск вистински капацитет за складирање на нешто помалку од спецификација за производ?
Сите чување на производот, ќе се прикаже пониска отколку изјави капацитетот на меморијата, кога тие се гледаат на компјутер.
(4) 100% КК тестирање помина пред превозот.Како можам да се отстрани за безбедност мојот USB Флеш диск во Windows работа системи?
Следниве чекори ќе ви покаже како да се отстрани за безбедност на вашиот USB флеш диск :
(1)се Најде на зелената стрелка икона во десниот агол на екранот
(2)Десно-кликнете на иконата и изберете безбедност отстранување на хардвер
(3)Одберете го USB флеш диск што сакате да ја отстраните, најчесто тоа го покажува со usb уред за масовна меморија, а потоа одберете usb mass storage по масажа дијалог доаѓа надвор. Ако вашиот компјутер уред се стартуваат автоматски е вклучена функцијата, дијалог прозорец ќе се покаже на екранот.Како да се спречи датотеки да бидат оштетени или загубени од USB флеш диск?
(1)силно препорачуваме да можете да го поврзете вашиот USB флеш диск да се задната страна USB порти на вашиот компјутер, и ве молиме да се избегне со користење на USB хаб или продолжување на кабел.магистерски и да кликнете на во ред за да го отворите disk manager.8 GB
Според тоа, капацитетот на USB флеш диск x 0.
(2) 100% вистински капацитет.
(6)Сега може да се отстрани вашиот USB флеш диск од USB порт.0 8 GB 6 MB/S 15 MB/S 15 MB/S 30 MB/S 16 GB 8 MB/S 20 MB/S 16 MB/S 35 MB/S 32 GB 9 MB/S 25 MB/S 18 MB/S 40 MB/S 64 GB 12 MB/S 40 MB/S 20 MB/S 100 MB/S 128 GB 15 MB/S 80 MB/S 25 MB/S 120 MB/S 256 GB / 110 MB/S / 150 MB/S 512 GB / 140 MB/S / 200 MB/S 1 TB / 350 MB/S / 650 MB/S на Сите погоре податоци е од професионален лабораторија за тестирање, за референца.Зошто мојот USB флеш диск трансфер го оценувате не може да достигне брзина што тврдат?
Pretec USB флеш диск е по индустриски стандард за тестирање на трансфер стапка. Може да се однесува на прашање 12 изврши безбедност отстрани
6. Причината за оваа разлика е начинот на кој производителите се пресмета megabyte на меморија. (4)Десно-кликнете на USB флеш диск, а потоа одберете промени диск писмо и патеки.
(5) 1 TB/2 TB цена е премногу висока, систем не се опции за 1 TB/2 TB, ако треба 1 TB/2 TB, ве молиме контактирајте со нас да се зголеми двојно проверете цена.

Декларираните карактеристики

Капацитет:
4GB, 8GB, 16GB, 32GB, 64GB, 128GB, 256GB, 512GB
боја:
Сребро, Злато
Бренд Име:
Lalakie
Интерфејс Тип:
USB 3.0
Времето на пазарот:
Декември 2016 година
производ тежина:
120g
Тип На Производ:
Креативните
Стил:
Животно,Шише/Може,Нараквица,Куршум,Автомобил Копчето Картичка,Прст,Гитара,Lanyard,Ѓердан,Пенкало,Правоаголник,Робот,Стап
Број На Модел На:
usb 3.0 стик
Материјал:
Метал
Пакет:
Yes
Енкрипција:
No
Стил:
usb 3.0 стик
реалниот Капацитет на:
Yes
Гаранција:
1 година
сертификација:
CE,FCC,RoHS
Објектот:
usb 3.0 стик
Место на Потекло:
Шенжен,GuangDong,Кина

Поврзани производи