1 5 10pcs Изолирани 900mA 10W Led Драјвер 2X3W 3X3W AC 110V 220V да DC 6-10V Напојување за 10W Висока Моќност Црвено Бела LED Чип
Ново - 15 %

1 5 10pcs Изолирани 900mA 10W Led Драјвер 2X3W 3X3W AC 110V 220V да DC 6-10V Напојување за 10W Висока Моќност Црвено Бела LED

Залиха
DEN 204.00
DEN 173.00
Износот:


Функција :
Изолирани, Постојан Струја led драјвер.
Моќност : 10 W
Излезен Напон : DC 6-10 V
Излезна Струја : 900m A
Примена : Широко се користи за 900m A 10 W Висока Моќност LED Чип, како што се 10 W Црвени LED Чип (DC 6-7 V), 10 W Бела LED Чип (DC 9-10 V) и така натаму.
Пакет Информации :
1 x 900m A 10 W LED Драјвер
Слични Производи :

Декларираните карактеристики

Wattage:
1 Piece, 5 Pieces, 10 Pieces
Тип На Објект:
Осветлување Трансформатори
Карактеристики:
Постојан Струја Изолирани, целосна власт
Приклучок Тип:
Никој
Тежина:
25kg
Број На Модел На:
2-3x3W
Гаранција:
2 година
Влезен Напон:
AC 85V~277V
Повратен Сигнал:
DC
Влезниот Сигнал:
AC
сертификација:
CCC
Материјал:
Пластични & PCB
Излезниот Напон:
DC 6V~10V
Тип На Објект:
Осветлување Трансформатори
Име:
Jiaderui
Излезна Струја:
900ma
Компатибилен Моќ:
10W (900mA)
LED тип:
Поддршка 1pc 10W Висока Моќност LED Чип
Димензија (Случај):
56 x 32 x 20 mm
Димензија (Голи PCB):
30 x 16 x 13 мм

Поврзани производи