Прифатлива Голд Пенкало Пилот Фонтана Пенкало Класичен 22K ЗЛАТО Позлатен Совет EF F M B Совет Со Мастило Конвертор Училиште Студентски Calligraphy

Прифатлива Голд Пенкало Пилот Фонтана Пенкало Класичен 22K ЗЛАТО Позлатен Совет EF F M B Совет Со Мастило Конвертор Училиште

Залиха
DEN 936.00
Износот:


22 K Злато Позлатен Совет EF(Дополнителна парична Казна), F(парична Казна), M(Medium), B(Bold) Совет EF совет е за 0.38 mm F совет е за 0.4-0.45 mm M совет е околу 0.5-0.6 mm Б (Рамен) совет е за 0.6-1.0 mm Зелено, Сино, Црвено Црни Класични и Квалитетот Клип Злато Позлатен Совет ПИЛОТ ЈАПОНИЈА зафркнам капа Компонента : Фонтана Пенкало со Един-40 Мастило Конвертор Пакет Пишување Ефект

Декларираните карактеристики

боја:
Црвена, Зелена, Сина, Црна
Nib Големина:
EF, У, Ф, Б
Тип:
фонтаната пен
Посебна Апликација:
Финансии
Nib Тип:
Стандарден Тип
Nib Материјал:
Iraurita
Пишување Точка:
0.5 mm
Број На Модел На:
FP-78G+
Пакување:
Подарок кутија
Фонтаната Пенкало е Совет Материјал:
Злато
Материјал:
Пластични
Пишување Точка:
0.38 мм, 0.5 mm

Поврзани производи