10мм ХСС Плоштадот Дупка Видов Mortise Длето Дрво Вежба Малку со Пресврт Вежба
Ново - 24 %

10мм ХСС Плоштадот Дупка Видов Mortise Длето Дрво Вежба Малку со Пресврт Вежба

Залиха
DEN 480.00
DEN 365.00
Износот:


Карактеристики :
Дрво плоштадот дупка вежба Плоштадот дупка вежба не може да се користи на електрична вежба, вежба квадратни дупки треба да се вклопи во квадрат дупка вежба за дупчење (mortise и tenon машина) да се користи. Mortise и tenon плоштадот дупка drilled од страна на страшно + надворешниот ракав во средината на комбинацијата. Намалување на работната интензитетот на градежните работници, да се забрза изградбата брзина, намалување на трошоците во градежништвото за градба, инсталација, реновирање, декорација индустрии. Користете прашања : Плоштадот дупка вежба е главно се користи за машини аспекти. Различни постоечки битови, може само процес кружна дупка, плоштад дупка не може да се обработува, да обработка плоштадот дупка, мора да ударна дупка или машина за сечење обработени сурова дупка, а потоа длето направени од вештачка рака. На корисен модел во дупка drilled од страна на ротари тело, додека влијанието на употреба на чекан влијанието на сила се пренесува до надворешниот тело, материјалот дробење круг дупка и квадрат глава ѕид, еден-време за обработка на плоштадот дупка, и на прашина може да биде скршен згура испуштаат од цевката. Со користење на различни спецификации на плоштадот дупка вежба, за појавување на соодветна моќ на плоштадот дупка машина, можете да играте на плоштадот дупка за да се исполнат барањата.
Спецификации :
Материјал : високо-брзински челик, Цврстина : 56 HRC Стегање месо тело со дијаметар : 19mm (Круг) 10мм дијаметар дупчиња (пред квадратни) Блискиот страшно дијаметарвкупна должина : 19.5 см ,со дијаметар : 6.8 mm
Пакет Се Вклучени :
1pcs дрво плоштадот ударна дупка

Декларираните карактеристики

DIY Материјали:
Дрво
Тип:
Центар Вежба Малку
Бренд Име:
fixmee

Поврзани производи