1PCS 2 Каналот Реле Модул Реле Проширување на Одборот За Arduino 5V Ниско Ниво 2-канален Реле Модул
Ново - 17 %

1PCS 2 Каналот Реле Модул Реле Проширување на Одборот За Arduino 5V Ниско Ниво 2-канален Реле Модул

Залиха
DEN 81.60
DEN 68.00
Износот:


1 PCS 2 Каналот Реле Модул Реле Проширување на Одборот За Arduino 5 V Ниско Ниво 2-канален Реле Модул
детали за производот :
модул модел : lrel _ 2 h реле модул
напојување напонот : 3.3 v dc напојување
контролира напојување : ac 250v 10a . максимална струја најголемите 30v 10a .
книгата контрола модул работа стабилна , електрична безбедност , анти-мешање дизајн ( содржи ровот ) , бенд моќ индикатор , појас реле направи-и-пауза индикатор светилка .
моќ голем капацитет силна , amidase светлина-тековната светлина-тековна контрола ( како што се користи во индустриски напојување , моторни ротирачкото , сензор прекинувач , сигнал се префрлите на контрола итн ) , исто така, може да се користи светлина-тековна контрола моќ ( како што се користи за производство на електрична фрижидер , машина за перење , дехидрација машина , тв , светла прекинувач , итн предлог home апарат за контрола на енергија во следните 2200w ) .
Превозот :
Aliexpress Стандард Превозот , Кина Пост Воздух Mail : 15-50 работни дена да повеќето земји
Руски Авион : 15-50 работни дена да Русија,Украина
EMS,DHL,FEDEX : 3-15 работни дена
Sun You Економски Воздух Mail ,Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус ,Yanwen Економски Воздух Mail ,4 PX Сингапур Пост НП Pro : 25-90 работни дена( не може да се следи )
Тоа е Купувачот одговорност да ги сноси увозни даноци, Ако сте од Русија, ве молиме наведете вашето име и презиме ве Молиме проверете ја вашата адреса внимателно пред цел
Ако не сте задоволни со нашите производи или услуги, ве молиме контактирајте со нас, не произволно спор, ние ќе ви ги даде задоволително решение, ви благодариме
71 RELAY3 парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче

Декларираните карактеристики

Заштита На Функција:
Епоксидна
Контакт Оптоварување:
Висока Моќност
Број На Модел На:
5V 2channel реле модул
Теорија:
цврста состојба реле
is_customized:
Yes
Употреба:
Општа Намена
Големина:
Miniature

Поврзани производи