FK-7W2(Замени FK-6W2) WIFI LED Контрола на Картичката Поддршка Полна Боја LED Знак, Ажурирани Програма преку Мобилен Стан или USB-дискот

FK-7W2(Замени FK-6W2) WIFI LED Контрола на Картичката Поддршка Полна Боја LED Знак, Ажурирани Програма преку Мобилен Стан или

Залиха
DEN 613.44
Износот:


FK-7 W2(Замени FK-6 W2) WIFI LED Контрола на Картичката Поддршка Полна Боја LED Знак, Ажурирани Програма преку Мобилен Стан или USB-дискот
Ако треба да се поддржуваат целосната боја led дисплеј (HUB75 порта),pls додадете мала HUB75 адаптер за да вашата листа :

* Discretional партиција * Различни одлична рамка * Gif анимација * Мулти-јазик * трошоците-ефективна работна температура : -40~80 степен centigrade(руски регион вистинска машина за валидација) Комуникација режим : USB Диск/Безжичен Wifi/ Android/Iphone СТАН Може да ги поддржи сите единечна и двојна боја led модули и P16,p13.33,p20 rgb седум бои модул Пиксели : единечна боја : Max 768*64,1536*32,1024*48 Двојна боја : Max 384*64,768*32 Целосна (Седум) боја : Max 768*16(може да поддржи p13.33, p16,p20,p10 hub08 порта rgb led модул ,M10 модул) Комуникација : WIFI +USB комуникациска Интерфејс : 2xhub08, 4xhub12 Скенирање начин : 1/16,1/8,1/4,1/2 итн.скенирање Електрични параметри : +5 V DC(4.5 V~6 V),потрошувачката на Енергија JPG,BMP,GIF поддршка Rich Text format поддршка (RTF) Seperated област на екранот за поддршка(Max 16 зони) Animotional рамка покажуваат : поддршка различни animotional фрам ефект и слики за сопствени ефект Екранот ефект : дожд,spouting пролет,гајтанот итн. (45 вида), Можат да поддржуваат температура,влажност сензор Позадина шалче технологија; инженерство readback технологии; кул збор технологија; неограничен програма поделба и технологија; неограничен број на границата технологија; мрежа на кластери send (навлезат во мрежа - од кикирики школка функција) Табела увоз технологија; автоматско ажурирање возачот софтвер и автоматски ажурирања на firmware-от, технологија; екран параметри на клуч сет на интелигентни технологии;
Скенирање на сликата за да ја преземете СТАН за да започнете прилагодување, или директно пребарување на "Fk Show" во вашиот app Store.
Поставување Чекори :
1.Отворете го FKShow Стан,кликнете на "+" на десната врвот агол,а потоа додадете на екранот во "екран" јазичето страница.
2.Внесете "WIFI Settings" страница за да го поставите WIFI информации.
3.Кликнете на"Наместен"копче за да го изберете WIFI SSID на картичката.
4.Одберете WIFI SSID на картичката ( Лозинка : 88888888 )а потоа се врати да FKShow.
5.Кликнете на"Параметар Поставувања" во "Settings"јазичето страница за да го поставите параметри( Лозинка : 888 ).
6.Кликнете на "Load Параметар"копчето за да се добие параметри од картичка, потоа кликнете на"РЕД"на полето за пораки да ги замени параметри,и поставете други параметар.
7.Кликнете на"+" копчето за да додадете програма на екранот страна ,а потоа кликнете на програмата за да влезат во програмата за уредување на страница.
8.Измените програмата содржина слободно.
Важни информации за сите купувачи :
Led display модулот е посебен производ,тоа може да има боја/конфигурација/дупка demension
разликата ако се направи нарачки во различно време.
Професионален Пакет

Декларираните карактеристики

Бренд Име:
LYERAEEN
Број На Модел На:
FK-6W2 / FK-7W2
Цевка Чип Боја:
Полна Боја
Употреба:
Отворено
Екран функција:
Анимација
Пиксели:
4.75 мм,7.62 мм,10мм,16mm
производител:
FK
Единствена боја:
768*64,1536*32,1024*48
двојна боја:
384*64,768*32
Интерфејс:
2xhub08, 4xhub12
скенирање начин:
1/16,1/8,1/4,1/2,статичен и скенирање
wifi конекција лозинка:
88888888
софтвер setup лозинка:
888 или 168

Поврзани производи