Easttop 24 Дупка Tremolo Harmonica Клуч на C/D/E/F/G/A/B Харфа го Поставите Armonica Професионални Woodwind музички Инструмент Gaita 2 бои
Ново - 18 %

Easttop 24 Дупка Tremolo Harmonica Клуч на C/D/E/F/G/A/B Харфа го Поставите Armonica Професионални Woodwind музички Инструмент

Залиха
DEN 1344.00
DEN 1102.00
Износот:

Користете Храна одделение ABS innocuity инженеринг смоли frets,Водоотпорен и здрави. Тоа е светла и мек тон andspecial музички перформанс . Повратни информации : Ние во голема мера го цениме вашиот мислење и предлози што купувачот,ние ќе се потрудиме да добие најмногу позитивни повратни информации на располагање.Ако објектите се оштетени или загубени кога тие се вратија ,купувачот ќе бидат одговорни за таквата штета или загуба,и ние не ќе му даде на купувачот целосно враќање на средствата. Купувачот ќе биде одговорен за такси превозот да се врати предметите.
Harmonica Здравје и Одржување на :
1.Користење на UNTEX складира енергија заварување машина,заварување harmonica звук пролет, guaranteefastness на пролет, кога играње.Меѓутоа,купувачот треба да бидете сигурни дека на предмети вратени се во нивната оригинална услови .
Опис :
1,Увезени phosphor бронза полињата(Звукот на Пролет) : Бакар содржина 99.
2,Германија опрема : На Кинеско-германски заеднички потфат DMG CNC planer пролет машина,гаранција на звук пролет intonation.Секој производ ќе се проверуваат и тестираат пред превозот,па ние ќе ви понуди производ добар во квалитетот, но ниско ниво на цена,јас не мислам дека вие ќе добиете задоволни производ од нас. Ве молиме не дозволувајте вашиот harmonica погодени од влијанието на надворешната сила.
Одржување на hamonica :
Генерално, играчот користи неговото лево и десно раце да се одржи двата краја на harmonica односно,дека е,левата рака држете го бас дел и десната рака држете го soprano. Со цел да се спречи заразни болести и да се задржи здравје ,ве молиме, не користете туѓи harmonica.
3, Згусне Бакарна плоча, 1mm бакарна плоча прави harmonica звук повеќе јасни и распеана. Тоа може да Самостојна,неколку или многу луѓе ансамбл, и може да игра со другите музички инструмент заедно,и може да игра за singingand танцување.Купувачот треба да се обиде да поднесе барање со логистичка компанија за враќање на цената на штета или загуба.
Боја за да изберете : сребрена или златна,
Копче по желба : Постои C, A, B, D, E, F,G, F#, G#, А#, C#, D# 12 Копчиња за да изберете
На harmonica ќе ви бидат доставени со смола кутија и ткаенина за чистење.Ние сме сигурни дека нашите музички инструменти имаат точни тон,атрактивни звук,непречено извршување и доброто изглед. За време на игра, искористување на акција на пресврт да се движи harmonica хоризонтално и остави другите делови на телото опуштено.
Гаранција за квалитет : Ние сме професионални КК тимот за да се обезбеди висок квалитет на производите и правилно пакување во секоја пратка.Можеби ќе треба да ги плати без царински давачки.ако не ви се допаѓа нашиот производи за било која причина,ве молиме слободно да ни ги испратите вашите повратни информации,ние ќе го цениме тоа многу!Ве молиме контактирајте ме непосредно пред да замине на неутрални или негативни повратни информации!
Harmonica има предности на мала јачина на звук и удобен носи, има имиња на 'се носат на музика' и 'џеб пијано'.Користење на дигитални флеш tuned инструмент за тестирање на harmonica за 8 пати, се обезбеди intonation на производи.
5, квалитетна ABS смола frets. Се враќа : Ние ќе рефундирање на дека ако се врати на објекти, во рок од 15 дена од вашата приемот на предмети за било каква причина.

Декларираните карактеристики

боја:
Број На Модел На:
0066
Тело Материјал:
Метал
Тип:
24 дупка harmonica
Бренд Име:
ИСТОК ВРВОТ
Изговорот Метод:
Tremolo
Број на Забива:
24
Маска Материјал:
Нерѓосувачки Челик
Број на Копчиња:
no
Тон:
12 мелодија да се избере
копче:
A B C D E F G
Место на Потекло:
Кина
Пакет:
смола случај
Тип:
24 дупка harmonica
frets материјал:
ABS смола
боја:
сребрена и златна

Поврзани производи