Соларни Авто Затемнување/Мелење Заварување Филтер Леќа На Заварување Маска/заштитни Очила Заварување Шлем/Заварчик Капа УВ IR Филтер Сенка
Ново - 9 %

Соларни Авто Затемнување/Мелење Заварување Филтер Леќа На Заварување Маска/заштитни Очила Заварување Шлем/Заварчик Капа УВ IR

Залиха
DEN 382.08
DEN 348.00
Износот:


Функција :
Погоден за повеќето видови на заварување режим.
Доцнењето може да биде селективен
Корисниците' очите и се соочуваат со целосна заштита од UV и IR зрачење во текот на целата заварување процес,дури и во јасна држава.
Осетливост на вредноста : можете според вашата работна услови се избере.
Темно државата Сенка No : DIN9-DIN13 stepless прилагодување Спецификација :
Транзиција време : ≤2ms 22 ° (72 ° F)
Одложување време(s) :
На моќ/исклучување Целосно Автоматски
Светлината Држава : DIN4
Темно Држава : DIN9-13
Напојување : Соларни ќелии, 2 Парчиња 3.0 V,CR2450(Вклучени)
Стапка на УВ transmittance : 313nm
Стапка на МО transmittance : 780~1
300nm
Големина : Прибл. 11cm x 9cm/ 4.33" x 3.54"
Количина : 1 Компјутер
Answer : ___________________________ Note :
Ве молиме овозможи 1-3мм грешка поради прирачник за мерење. pls бидете сигурни дека ќе не предвид пред да конкурираат
Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот. Ви благодариме! Пакет Содржина :
1 x Соларни Авто Затемнување Заварување Шлем Леќа

Декларираните карактеристики

Бренд Име:
BENGU
Број На Модел На:
Соларни Авто Затемнување Заварување Шлем Леќа
Се Префрлат На Време:
Други
Погледнете Област:
Прибл. 11cm x 9cm/ 4.33 x 3.54
кертриџ големина:
Прибл. 11cm x 9cm/ 4.33 x 3.54
Чувствителност:
Други
Напојување:
Соларни ќелии, 2 Парчиња 3.0 V,CR2450(Вклучени)
Шлем Материјал:
Други
Автоматско Затемнување:
Други
Соларен Погон:
2 Парчиња 3.0 V,CR2450
Транзиција време:
≤2ms 22 ℃ (72 ° F)
Одложување време(s):
Светлината Државата:
DIN4
Темно Државата:
DIN9-13
Стапка на УВ transmittance:
313nm
Стапка на МО transmittance:
780~1

Поврзани производи