YARENH 6.5 инчи nakiri зеленчук ножеви Јапонски VG10 Дамаск челик готвач нож за сечење кујнски нож dalbergia дрво рачка
Ново - 65 %

YARENH 6.5 инчи nakiri зеленчук ножеви Јапонски VG10 Дамаск челик готвач нож за сечење кујнски нож dalbergia дрво рачка

Залиха
DEN 7200.00
DEN 2520.00
Износот:


Име на производ : YARENH 8" дамаск челик професионален готвач ножеви зеленчук Ножот Материјал : Дамаск челик. Рачка Материјал : исклучителна dalbergia дрво се справи со Параметри вкупна Должина : 338 мм; должина на Ножот : 194 mm ; се Справи со должина : 134 мм Сечилото Дебелина : 2.2 mm ; Сечилото Wideness : 41 мм Цврстина : 58-62 HRC Острината на ниво на : на ниво на сечење сила : 6.0-8.0 N ,меѓународните стандарди. N.W. : 230 г Пакување : Подарок Кутија
Рачка материјал : Користење на материјали на dalbergia дрво; не исчезнува, стеснувањето или менување; Сечилото материјал : ножот е направен од 73 слоеви на Дамаск челик; на 10 Cr15 Co Mo V висока јаглероден челик е избран за челик core чија цврстина е стабилна во 60 ± 2 HRC, покажува својата извонредност во средно острина и издржливост. Дизајн : дршката, нож и ножот се дизајнирани во Европски и Американски договор стил, што е мода, едноставен и полн со уметнички. Се справи со : дршката усвојува ергономски дизајн на насочат и против пролизгување функција, која е удобно и безбедно да се користи. Сечилото тип : двојно остро нож и малку кривина дизајн се погодни за сите видови на корисници. Мајсторство : Со висок квалитет на 73-слој Дамаск челик, челик каскада покажува мазна, нежен, природен, убави и многу уметнички линии. Здравје : Ножот и да се справи со не содржат штетни елементи; сечилото има силна анти- ' рѓа функција; Нож лице се третира со огледало кое е лесно за чистење, така бактериите ќе не расте на тоа.

Декларираните карактеристики

Кујнски Нож Големина:
7 инчен
Тип:
Ножеви
Материјал:
Дамаск Челик
сертификација:
ЕЕЗ,CE / ЕУ,SGS,CIQ,LFGB,ОД FDA
Функција:
Порибено,Еко-Пријателски
Број На Модел На:
HTT_CW_XC_6.5
Нож Тип:
Зеленчук Ножеви
Бренд Име:
YARENH

Поврзани производи