5pcs 12mm Главата Волфрам Карбид Ротари Точка Брус Умре Мелница Малку 6mm месо тело за Полнење
Ново - 50 %

5pcs 12mm Главата Волфрам Карбид Ротари Точка Брус Умре Мелница Малку 6mm месо тело за Полнење

Залиха
DEN 1868.16
DEN 934.00
Износот:


Карактеристики :
Обработка на сите видови на метал(вклучувајќи ги и сите видови на стврднат челик) и не-метал (како на пример, мермер, жад, коска).
Обработка цврстина стигнат до ≥HRA85.
За повеќето работа може да се заменува со мали мелење тркала,и нема прашина загадувањето.
Висока ефикасност, квалитет на крај, долг животен век, добра економска се враќа.
Лесен за употреба, безбедна и сигурна, може да го намали трудот интензитет.
Механички делови chamfering, заокружување и жлебот за обработка.
Dual Комора е прекрстени линии, не е лесно да се блокира линии, повеќе погодна за објект на релативно ниска густина на материјалот.
Спецификација :
Материјал : Карбид
Сечење на работ дијаметар : 12mm
Месо тело со дијаметар : 6mm
Вкупна должина : 60-70mm
Употреба :
Чистење на кроење,veining и заварување заеднички на кастинг, фалсификување и weldment.
Завршувањето на сите видови на метални калапи.
Impeller усвојување на завршна обработка.
Голем број на механички делови chamfer,круг и жлебот за обработка.
Внатрешниот дупка површината на машини делови завршувањето.
Процесот на разни метални и nonmetal скулптура.
Пакетот вклучува :
5pcs Карбид Ротари Алатка

Декларираните карактеристики

DIY Материјали:
Дрво
Бренд Име:
doersupp
is_customized:
Yes
Тип:
Абразивни Подлога

Поврзани производи