2500mW 445nm 3P Злато ласерски 12V Сина Ласерски Модул ,Со TTL/PWM,2.5 W Можат да го Контролираат Ласерски Моќ И да се Приспособат Фокус
Ново - 35 %

2500mW 445nm 3P Злато ласерски 12V Сина Ласерски Модул ,Со TTL/PWM,2.5 W Можат да го Контролираат Ласерски Моќ И да се Приспособат

Залиха
DEN 5170.08
DEN 3360.00
Износот:


2500m W 445nm 3 P Злато ласерски 12 V Сина Ласерски Модул ,Со TTL/PWM,2.5 W Можат да го Контролираат Ласерски Моќ И да се Приспособат Фокус
Корисникот мора да ги прочитате :
1. Ласерски модул моќ е релативно голема, да се забрани изложеност на око, во спротивно ќе
предизвика трајно слепило, последиците на вашиот сопствен ризик
2. Не користите во запаливи и гас атмосфери за да се избегне пожар и експлозија.
3. Се забранува децата од изложување на овој ласерски производ
4. Не отворете го модулот за да се избегне оштетување.
Не може процес метали, стакло, камен, керамика, накит, сребрен, рефлексивни материјал, проѕирен
материјал.
Резба на дрво / бамбус / хартија / од пластика / кожа / каучук / рог.
- Може да се намали хартија-тенки / светло дрво / сунѓерот хартија / чувствував / ткаенина / налепница.
Ласерска бранова должина : 445nm (сина, виолетова)
Место тип : точки (прилагодливи)
Светлина моќ : 2.5 watts (2500mw)
Возење режим : надворешни ДО постојан струја диск
Ладење метод : принудени воздух за ладење
Погонски напон : 12 V DC
Напојување интерфејс : 2 * 2.54
Контрола интерфејс : 2 * 2.54 (TTL контрола прекинувач, PWM контрола на моќта)
Школка материјал : алуминиум, површината елоксирани
Модул материјал : бакар

Декларираните карактеристики

Број На Модел На:
2500mW
Бренд Име:
CRONOS

Поврзани производи