Aomily Силикони Пеперутки Чипка Мат Подлога Чипка Торта Фондан Мувла Пеперутка Мус Торта Кујна DIY Печење Украсување Bakeware
Ново - 25 %

Aomily Силикони Пеперутки Чипка Мат Подлога Чипка Торта Фондан Мувла Пеперутка Мус Торта Кујна DIY Печење Украсување Bakeware

Залиха
DEN 196.80
DEN 148.00
Износот:


Спецификации :
Материјал : Храна Одделение Силиконски
Боја : Случајни
Топлина-Отпорни На Температура : -40 ~ +230
Големина : 10.3x8.2x0.2cm
Тежина : Околу.70g
Пакет Се Вклучени :
1 X Торта Мувла
Карактеристики :
- Направени од храна одделение силиконски материјал,невкусна, не-токсични, отпорни на прашина, флексибилни, resuable, не-стап и лесно да се чисти.
- Погоден за торта,косата, желе, подготвува храна, чоколадо,итн,декорирање алатка.
- Лесно да се demould и стил променливи,може да се DIY тоа.
- Се применува за печки, микробрановите, машина за миење садови, и фрижидер.
- Најдобар избор за домаќинство, кујна bakeware.
Силиконски калапи, упатства за користење и мерки на претпазливост :
1) не е во директен контакт со отворен пламен или во близина на извори на топлина (како што се toaster греење цевки), препорачливо е кога ќе се пече, а се става во рерна на средината или горна позиција, одржувајте растојание од најмалку 5см со цевчестите грејни тела;
2) Користење неутрален детергент во машина за миење садови, или во топла вода со нормален сунѓерот за миење, чистење на мувла наопаку и чистење ефект е подобро;
3) ве Молиме да не го користите микробранова печка Јасни копчиња;
4) не употребувајте челична волна и други тешко да се исчисти алатки за чистење;
5) По печење е завршено, се отстрани за печење, quiescent ладење за околу десет минути, а потоа отпуштете, подобро;
6) Правилно користење начин да се продолжи работниот век на производот.
Напомена :
Ве молиме овозможи 1-2cm грешка поради прирачник за мерење и бидете сигурни дека ќе не предвид пред да нарачате.
Ве молам, разберете дека бои може да постои хроматските аберации како различни поставување на слики.

Декларираните карактеристики

Бренд Име:
Aomily
Печење & Тесто Алатки Тип:
чоколадо мувла
Материјал:
Силикони
сертификација:
CIQ
Функција:
Еко-Пријателски,Порибено
Број На Модел На:
торта мувла
Комплет Број:
1
Тип:
Печење & Тесто Алатки

Поврзани производи