7.5 Метри 25Ft Долго 0.25 mm Дијаметар на Кабелот AWG30 Мерач Nichrome Отпорност на Отпорник Жица Сребрен Тон за Frigidaire Грејач

7.5 Метри 25Ft Долго 0.25 mm Дијаметар на Кабелот AWG30 Мерач Nichrome Отпорност на Отпорник Жица Сребрен Тон за Frigidaire

Залиха
DEN 68.16
Износот:


Опис : Nichrome е обично се користи за висока температура furnaces во топлина лекување, керамика, стакло, челик, и електронски индустрии. Други заеднички апликации вклучуваат : греење елементи (фенови за коса, печки, toasters, kilns), модел и висока моќност ракетни моторни и обновување исфрлање задолжен за палење, топлина sealers, поли секачи, пена, секачи, отпорници, rheostats, моменталната температура контроли, pyrotechnic палење, лабораторија inoculating циклуси, ослободување механизми, керамички поддршка во kilns.
Спецификација : Име на Производ : Отпор Жица Материјал : Nichrome Просек Жица со Дијаметар : 0.25 mm Жица Мерач : AWG30 Жица Должина : 7.5 M/25ft Отпор : 22.21 Ohm/M Максимум Оперативни Temp : 1400°C(2550°F) се Тркалаат Големина : 41 x 5mm/ 1.65" x 0.2"(D*L) Вкупна Големина : 45 x 10мм/1.8" x 0.4"(D*H) Боја : Сребро Тон Нето Тежина : 8
Пакет Содржина :
1 x Отпор Жица

Декларираните карактеристики

Должина:
7.5m
Примена:
Греење
Број На Модел На:
отпор на жица
is_customized:
Yes
Бренд Име:
UXCELL
Тип:
Други
Диригент Материјал:
Други
Изолација Материјал:
Други
Тип На Проводник:
Други

Поврзани производи