5000W 10000W Врв - Изменета синусен облик Моќ Инвертер DC 12V/24V/48V на AC напон 220V Конвертор + LCD дисплеј
Ново - 20 %

5000W 10000W Врв - Изменета синусен облик Моќ Инвертер DC 12V/24V/48V на AC напон 220V Конвертор + LCD дисплеј

Залиха
DEN 6970.56
DEN 5577.00
Износот:


Пакувани се вклучени :
1 x Инвертер
1 x упатство
1 x Батеријата кабел и clip(48 V)
1 x Електричен автомобил кабел(48 V)
1 x Ултра-дебел батеријата кабел(12 V/24 V)
Спецификации :
Коло топологија која како рбет : целосна мост
Излезен напон waveform : Изменета синус бран
Влезниот напон спектар : 12 V24 V48 V
Излезен напон : 220 V (V)
Излезна моќ : 5000 (W)
Инверторот ефикасност : 95 (%)
Фрекфенција : 50 (HZ)
Максимална излезна моќност : 10000 (W)
Екран : LCD дисплеј
Екран : LCD дисплеј
Материјал : алуминиум-легура на магнезиум школка
Не-оптоварување тековната : помалку од 0,5 На
Тежина : 2890g(12 V) / 2900g(24 V) / 2610g(48 V)
Големина на : 33*15*7.5 cm
Карактеристики :
-Колор LCD екран интеграција
-Висока ефикасност на конверзија, ја зачувате енергијата од батеријата, зголемување на употребата на време
-Обратна поларитетот заштита
-Користење на STM - чип технологија, висока сигурност, сеизмичка отпорност, лемење заеднички дефект стапка е ниска, намалување на батеријата и радио фреквенција пречки
-Алуминиум-легура на магнезиум школка, мала тежина, добра термичка спроводливост, може брзо да се намали температурата на компоненти, работат долги часови, не се погодени
Компатибилен со повеќето апарати
-Може да се прикажат останатите капацитетот на батеријата, влезен напон, излезен напон и оптоварување моќ

Декларираните карактеристики

Боја Име:
24V, 12V, 48V
Бренд Име:
Autoleader
Влезен Напон:
DC 12V
Излезниот Напон:
110-240V

Поврзани производи