WS2812B Модул Led Лента SMD 5050 RGB Индивидуални Addressable Прстен Круг Led Пиксели Светлина Одбор Црна PCB 16/35/45Leds DF
Ново - 25 %

WS2812B Модул Led Лента SMD 5050 RGB Индивидуални Addressable Прстен Круг Led Пиксели Светлина Одбор Црна PCB 16/35/45Leds DF

Залиха
DEN 369.60
DEN 277.00
Износот:

Сите вратени предмети МОРА да БИДЕ во оригинално пакување и МОРА да ни овозможи со превозот следење на број, специфична причина за враќање, и вашиот po#. УСЛУГА ТРАНЗИТ ВРЕМЕ е предвидено од страна на превозникот и исклучува време на викендите и празниците. (Освен некои земји и APO/FPO)
2. Нашата цел е задоволството на клиентите!
7. Нарачки обработени навремено по плаќање на проверка. Ние само брод да се потврди цел адреси. Контрола коло чип со RGB компоненти во пакет во 5050, да се формира целосна надворешна контрола пиксели. Ќе има 7 дена да контактирате со нас и 30 дена за да се врати од денот таа е примена. trichromatic боја на секој пиксел може да се реализира 256 истакна, заврши 16777216 бои на сите вистински колор дисплеј, скенирање фреквенција е не помалку од 400 Hz / s. за пренос на брзини до 800 Kbps. Вие мора да му кажете ни што дефектот е и ни даде вашата цел број. Ние ќе ги сноси сите превозот цена, ако производот(ите) што е (се) не како рекламира. На сликите кои се прикажани не се вистински објект и се за вашиот референца само. Кога освежете го оценувате на 30 рамки / сек, cascading број на не помалку од 1024 поени. Напон : DC 5 V Апликација : Со Прекрасни бои, овој модул може да се користи за да ги красат фустан или или фестивал декорација Пакет се Вклучени : 1pcs* WS2812 B Прстен Круг Одбор. Транзит пати може да се разликуваат, особено за време на сезона. Ние ќе ги пратите пратката и да се вратам на вас како е можно поскоро со одговор. Ако овој објект е во вашиот поседување на повеќе од 7 дена, се смета дека се користи и НИЕ ЌЕ НЕ ИЗДАДЕ ЌЕ ВРАЌАЊЕ НА парите ИЛИ ЗАМЕНА. ИЛИ, можете да изберете да имате замена.
Тоа е невозможно да се третираат прашања, ако не знаеме за нив!
. трансфер пренос растојанието меѓу било кои две точки во помалку од 5 метри без никакви дополнителни circuitry. НИЕ НЕ ГО ПОПРАВИ ИЛИ ДА ГО ЗАМЕНИ ПРЕДМЕТИ СО ИСТЕЧЕН РОК НА ГАРАНЦИЈА. НЕМА ИСКЛУЧОЦИ! Превозот цена е мечка од двете продавачот и купувачот на половина. Поради акции статус и временски разлики, ние ќе изберете да брод од вашиот објект од нашиот прв располагање со магацински простор за брза испорака. Додатоци доаѓаат со 3-месечен гарантен. Ако не сте добиле вашата пратка во рок од 30 дена од плаќањето, ве молиме контактирајте со нас. Неисправни предмети МОРА да БИДАТ пријавени и се враќа во рамките на гарантниот период (и во оригиналното пакување, ако е можно). Боја на светлина многу конзистентни, цена-ефикасен. Вашата цел адресата МОРА да ОДГОВАРА на вашиот Превозот адреса. Вграден-во сила на ресетирате и кафена и надвор ресетирате коло. IC контрола коло и моќ LED место светло за комунални услуги. сериски каскада интерфејс, преку сигнал линија за да се заврши на примање и декодирање на податоци. вграден-во сигнал обликувањето коло ниту еден пиксел по приемот на сигналот низ бранови обликување и потоа излез за да се обезбеди линија waveform изобличување нема да се акумулира.
Внатрешен дијаметар големина : 16 Бита Led диоди внатрешен дијаметар е : за 31mm 35 Битови Led диоди внатрешен дијаметар е : за 83mm 45 Битови Led диоди внатрешен дијаметар е : за 102mm Функција : Интелигентни обратна поларитетот заштита, напојување обратна поларитетот нема да ја оштети IC.

Декларираните карактеристики

Емитуваат Боја:
црна pcb
боја:
WS2812B 16LEDS, WS2812B 35LEDS, WS2812B 45LEDS
Тип На Објект:
Лента
сертификација:
ЕМК,CCC,RoHS,CE
Просечен Живот (часот):
50000hrs
LED Чип Бренд:
Epistar
Лента тип:
SMD
Енергија:
Префрлете
Бренд Име:
CHINCOLOR
Повод:
дневна соба
Водоотпорен:
No
Извор На Енергија:
DC
Боја Temp(К):
Полна Боја
Led Диоди Број/M:
16led/еез 35leds/еез 45leds/еез
Број На Модел На:
YY186-105
LED Чип Модел:
SMD5050
Потрошувачка на енергија (W/m):
0.3 W/еез
Напон:
5v
Спецификации (монистра светлина / m):
16led/еез 35leds/еез 45leds/еез
IP одделение:
IP30(Не-Водоотпорен

Поврзани производи