Aoshike 5.5 V 1W Соларен Панел DIY Фотонапонски Соларни ќелии Автомобил Светилка Светло Сонце Моќ sunpower Соларна батерија 95*95mm за 3.7 V Батерија

Aoshike 5.5 V 1W Соларен Панел DIY Фотонапонски Соларни ќелии Автомобил Светилка Светло Сонце Моќ sunpower Соларна батерија

Залиха
DEN 374.40
Износот:

Поврзани Продукции : Соларни панели : 1 W
Актуелни : 180 MA
Напон : 5.5 V
Големина : 95 * 95mm Карактеристики на Производот 1. Висок конверзија цена, висока ефикасност излез
2. Одлична ниско-светлосен ефект
3. Уникатна технологија за да направи компоненти убава и силна анти-снег, лесно да го инсталирате
4. Уникатната технологија за да се избегне замрзнување на водата во рамките и деформација Адаптација Соларни Tingyuan Deng осветлување
Мали апарати за домаќинство осветлување системи
Соларни улично осветлување
Отворено соларни рекламирање
Погоден за сите видови на ниска моќност електрични апарати, итни светла Да, рекламирање светла, семафорите, апарати за домаќинство светла, електрични фанови, како што се соларната вода, пумпи, соларни светилки, мали соларни системи
Packaing Вклучувајќи :
1pc x 95*95mm 5.5 V 1 W Соларен панел

Декларираните карактеристики

Број на Панели:
1
Број На Модел На:
5.5 V
Број на Клетки:
Никој
Тип:
Соларен Панел
Количка За Соларен Панел:
No
Флексибилни Соларни Панел:
No
Големина:
95x95mm
Номиналниот Капацитет:
1W
Материјал:
Поликристални Силикон
Max. Моќност:
За 0,6 w
Бренд Име:
Aoshike
is_customized:
Yes

Поврзани производи