Интегрирани температура и влажност предавателот Температура и влажност предавателот Температура и влажност, сензор

Интегрирани температура и влажност предавателот Температура и влажност предавателот Температура и влажност, сензор

Залиха
DEN 2232.00
Износот:

Сите предмети ќе биде испратена навремено по плаќање на проверка.
Доаѓањето времето зависи дестинација и други фактори, тоа може да трае до 45 работни дена. Ние ќе ги пратите пратката и да се вратам на вас како е можно поскоро со одговор.5℃
Влажност грешка
±5%RH
Средина температура
-40~85℃
Стабилност
±1%F·S/Години
Заштита одделение
IP65
Димензии : (mm)
Инсталации Дијаграм
ПЛАЌАЊЕ :
1.
Ако ви треба производи во големи количини,
Ве молиме контактирајте со нас, да преговара! Соработка Среќен!!
Температура и влажност предавателот користење на увезената Швајцарската чип, интегрирано коло КОРИСТИ дигитализира сигнал изолација засилувач, исклучување фреквенција пречки дизајн (силна анти-притискање на способност, молња заштита) во текот напон заштита, тековната ограничување заштита
Технички параметри
Име На Производ
HYXC-THA Температура влажност предавателот
Мерење На Медиумите
Воздух
Температурата на мерен опсег
-20~60℃(Default)
-40~100℃(Клиенти може да изберете било која)
Влажност мерен опсег
0~100% RH
Повратен сигнал
A : 4~20m A(Default)
Б : 0~5 V C : 0~10 V
Напон
9~36 V DC
Температурата грешка
±0.
Ние ќе ви одговори во рок од 1 работен ден. На пример, Ласерски Покажувач е неприфатливо во некои земји.
ПОВРАТНИ ИНФОРМАЦИИ & КОНТАКТ СО НАС НА :
1. Или, ние НЕМА да бидеме одговорни за било неуспех испорака поврзани со дестинацијата на царинската прашање. така купувачот треба да бидат одговорни за било каква вредност и сопствени должност направени.
Добредојдовте на Глобалната електроника трговија на големо
Ние обезбедуваме ниска цена & висок квалитет и најдобра услуга. Предмети ќе пристигне во 30-45 дена. Нашата цел е задоволството на клиентите!
4. Ако не сте добиле вашата пратка во рок од 45 дена од плаќањето, ве молиме контактирајте со нас. Ние ќе остави ПОЗИТИВНИ ПОВРАТНИ информации по добивањето на плаќање.
Сериозни Купувачот Само! Ве молиме место конкурираат само ако вие се согласувате со сите услови. Ние Брод на Светот, освен некои counntries и APO/FPO. Ве молиме контактирајте со нас ако не сте задоволни со објектот по прими. Вие се согласувате да ги сите погоре наведени политики по нарачување на aliexpress!
. Ние прифаќаме Alipay,Pay Pal,Western Union или Банкарски Трансфер Т/T тука. Ние не сме одговорни за било обичај должност или увоз доход. Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ. Ние само брод да се потврди цел адреси. Ако имате било какви прашања, ве молиме да се чувствуваат слободни да се е-мејл нашата услуга специјалисти 24 Часа на Ден, 7 Дена во Неделата. Ако не добивате нашиот одговор во рок од 24 часа, ве молиме љубезно повторно да ја пратите вашата e-mail и ние ќе ви одговори што е можно поскоро. Ве молиме НЕ го изберат Економија регистрирани пакети како на превозот начин, ако не можат да чекаат трпеливо во shippin време ние се прогласи.
100% задоволството на Клиентите е нашата цел
Ве молиме имајте во предвид дека ние сме во Големо производи. Затоа, ве молиме двојно проверете ја вашата локална царинска политика внимателно пред да ги купите. Вашата цел адресата МОРА да ОДГОВАРА на вашиот Превозот адреса.
ПРЕВОЗОТ :
1.

Декларираните карактеристики

боја:
4-20mA, 0-5V, 0-10V
Дисплеј Тип:
Дигитални
Моќност Тип:
полнач
Стил:
Вградени
Употреба:
Индустриски
Големина На Дисплеј:
1.9 Инчи & Под
Бренд Име:
HYXC
Макс Мерење На Температурата:
120°C & Над
Број На Модел На:
THA
Теорија:
температурата на предавателот
Мерење На Медиумите:
Воздух
Температурата на мерен опсег:
-20~60℃
Влажност мерен опсег:
0~100%RH
Повратен Сигнал:
4~20mA
Напон:
9~36V DC
Температурата грешка:
±0.5℃
Влажност грешка:
±5%RH
Средина Температура:
-40~85℃
стабилност:
±1%F. S/Години
Заштита одделение:
IP65

Поврзани производи