Makartt 500 совети/пакет У Облик Природна Боја Ноктите Совети Лажни Помине Уметност Совети за на доградба на Акрилни Нокти Dropshipping :A0017
Ново - 14 %

Makartt 500 совети/пакет У Облик Природна Боја Ноктите Совети Лажни Помине Уметност Совети за на доградба на Акрилни Нокти Dropshipping

Залиха
DEN 287.52
DEN 247.00
Износот:


Makartt 500pcs Јасно И Помалку Лажни Помине Уметност Ноктите е страшно сет на лажни нокти, кој нуди 10 различни големини со 50 ноктите на секоја големина што одговара на повеќето прсти. Ноктите имаат убав крива на совет, како и на буквата"У", супер костим за ноќта на Вештерките, Божиќ, викенд датира и било партија! Тие се многу силни и издржливи да трае околу 2 недели, можете нормално да работат со користење на вашите нокти. Лесно да се работи со и боја. Откако обоен со лак и лепак, нокти изгледаат природно, магичен, стилски и fadeless. Понатаму, се должи на совршена должина и дебелина, овие јасни половина добро помине уметност совети се лесно да се намали, датотека и да ја применуваат, правење на вашиот ноктите совети поубаво и модерен. Беспрекорна одговара, Нема меурчиња, отпорен на Гребење, Мазна површина, тие се одличен подарок за мајка, сестра, ќерка или девојка кои сакаат нокти, погоден за нокти салони и diy помине уметност дома.
Карактеристики :
Боја : Јасно
Материјал : ABS
Облик : Добро Помалку
Нето тежина : 65 g/Ib 0.14
Пакет : Мало пакет 500 КОМПЈУТЕРИ со пред-број торба
Големина : 10 големина, 50 совети секоја големина, 500pcs целосно
Детали големина информации(Должина * Ширина), ве молиме овозможи 0.04 инчен разликата се должи на рачно мерење :
НЕМА.0 : 1.18 * 0.59 * 0.47 инчен; БР.5 : 0.98 * 0.39 * 0.31 инч
НЕМА.1 : 1.16 * 0.55 * 0.39 инчен; БР.6 : 0.94 *0.39 * 0.31 инч
НЕМА.2 : 1.10 * 0.51 * 0.39 инчен; БР.7 : 0.88 *0.35 * 0.28 инч
НЕМА.3 : 1.02 * 0.43 * 0.35 инчен; БР.8 : 0.87 *0.31 * 0.24 инч
НЕМА.4 : 0.87 * 0.43 * 0.33 инчен; БР.9 : 0.83 *0.28 * 0.24 инч
Примена :
1.Датотеката страни и cuticle област за точна одговара со нокти стапче;
2.Чисти ноктите на било полски масло со acetone-базирани полски смена;
3.Одберете ја точната големина на ноктите за секој прст;
4.Се применуваат лепак за нокти;
5.Се применуваат тенок слој од лепило за нокти;
6.Со почеток во cuticle, притиснете на & задржете го 5 секунди;
7.Датотеката и обликот на вашите нови нокти, ако е потребно.
Добредојдовте на Прото Помине Уметност

Декларираните карактеристики

Тип На Објект:
Лажни Нокти
Ноктите Ширина:
како што покажува
Количина:
500PCS / Paxk
Примена:
Прст
Големина:
10 sizes
Материјал:
Акрилик
Должина На Ноктите:
врвен квалитет
Бренд Име:
Makartt
Број На Модел На:
A0017
Тип:
У Помине совети welless,Други
боја:
Природно , Јасно

Поврзани производи