Трговија на големо Арктикот Сребро Арктикот Сребро 5 3.5 g Сребро Ладење Термички Соединение бесплатен превозот
Ново - 20 %

Трговија на големо Арктикот Сребро Арктикот Сребро 5 3.5 g Сребро Ладење Термички Соединение бесплатен превозот

Залиха
DEN 1135.68
DEN 909.00
Износот:

) На системи за мерење на вистинската внатрешна core температури преку ПРОЦЕСОРОТ внатрешни диоди, го мери температура често ќе се откажат 2 C да 5 C во текот на овој "прекин во" период.
Опис :
Арктикот Сребро Арктикот Сребро 5 3.60 /многу
20 парчиња / многу
.
(Додека многу побезбедни од electrically проводници сребро и бакар greases, Арктикот Сребро 5 треба да се чува подалеку од електрични траги, игли, и води.
Висока Густина :
Арктикот Сребро 5 содржи над 88% термички проводници додатен од тежината.79 /многу
30 парчиња / многу
50pcs Многу Сребро Шприц Led IC VGA ПРОЦЕСОРОТ XBOX360 Heaksink Соединенија Термичка Паста US$ 17.
Покриеност :
3. (Ова не треба да се мешаат со конвенционалните фаза промени влошки, кои се пред-во прилог на многу heatsinks. Во прилог на микронизиран сребро, Арктикот Сребро 5, исто така, содржи под-micron цинк оксид, алуминиум оксид и бор нитрид честички.5 грам шприц содржи доволно соединение да покрие најмалку 15 до 25 мал ПРОЦЕСОР јадра, или 6 до 10 големи ПРОЦЕСОР јадра, или 2 до 5 топлина плочи.60 /многу
50 парчиња / многу
100pcs Пакет Многу Сребро Шприц Led IC VGA ПРОЦЕСОРОТ XBOX360 Heaksink Соединенија Термичка Паста US$ 25. (Овој период ќе биде повеќе во систем без фан на heatsink или со ниска брзина фан на heatsink.5 g
Арктикот Сребро ® 5
Висока Густина Polysynthetic Сребро Термички Соединение
Со својата уникатна висока густина пополнување на микронизиран сребро и подобрени термички проводници керамички честички, Арктикот Сребро 5 дава ново ниво на перформанси и стабилност. Оние влошки се топи секој пат кога ќе добијат топли потоа повторно solidify кога тие се кул.75 /парче
20 парчиња/многу Сива Компјутер термички маст за ладење на процесорот термички маст Содржи сребро Heaksink Соединенија крем игла тип US$ 13. Во еден слој 0. Откако се скрши-во заврши скенирањето, компјутерот може да се остави на, ако сакате.
Compliancy : Ro HS Согласност. Арктикот Сребро 5 може да се користи на приклучок тип Xeons без проблем. На вискозност промени кои Арктикот Сребро 5 оди преку се многу повеќе суптилни и на крајот многу повеќе ефикасни.
Спецификации :
Просечна Големина На Честички :
Продолжен Температура Граници :
Врв : -50°C до >180°C
Долгорочно : -50°C до 130°C
Перформанси :
3 до 12 степени centigrade помал ПРОЦЕСОР полно оптоварување core температури од стандардните термички соединенија или термички влошки кога се мери со калибрирани термички диоди вгнездил во ПРОЦЕСОРСКО јадро. Овој пренос ќе се случи за време на нормална употреба на компјутер додека компјутер е исклучен од време на време и интерфејс е дозволено да се излади до собна температура.9% Чисто Сребро :
Арктикот Сребро 5 користи три уникатни форми и големини од чисто сребро честички да се зголеми честички-да-честички контакт област и термички трансфер. Достапен на Арктикот Сребро препродавачи во светот.
Карактеристики :
Направени Со 99. Арктикот Сребро 5 е референтен премиум термички соединение.58 /многу
100 парчиња / многу
100 PCS Сребро CPU Processor VGA Картичка Xbox360 Heaksink Гипс Термичка Паста US$ 27. Големата контакт површина и големи празнини помеѓу процесорот и на heatsink бараат термички подлога или густа мрежа-армирано-paste.56 /многу
100 парчиња / многу
30 PCS Сребро CPU Processor VGA Картичка Xbox360 Heaksink Гипс Термичка Паста US$ 11.

Декларираните карактеристики

Тип:
Heatsink
Бренд Име:
STW
Фан Големина:
0inch
Пакет:
Yes
Линии:
Никој
Примена:
Процесор
Компатибилен ПРОЦЕСОР:
сите
Број На Модел На:
Арктикот Сребро Арктикот Сребро 5 3.5 g
is_customized:
Yes

Поврзани производи