Bside ACM91 Автомобилската Менгеме Метар TrueRMS 6000 Точки AC/DC Струја 1mA Резолуција Capacitance Температура Тестер со Клип

Bside ACM91 Автомобилската Менгеме Метар TrueRMS 6000 Точки AC/DC Струја 1mA Резолуција Capacitance Температура Тестер со Клип

Залиха
DEN 2399.52
Износот:

Дизајн концепт : функционална интеграција, интеграција тест.
True RMS 6000counts
AC/DC напон, AC/DC ampere, AC/DC (од страна на вилицата минимум 1 м-р), Температура, Фреквенција ,Capacitance,DC microampere ,Отпор ЖИВЕАТ жица проверите, Опасен напон на алармирање, како мал волумен ние да ги исполнува правилата на државата има направено најмногу совршен функции. ЖИВЕАТ жица се провери функцијата и V ~ сигнализација функција погодно брзо да се идентификуваат мрежа конекција статус.Дисплејот двојно линија покажува, може да се прикаже на напон или струја и фреквенцијата во исто време.Лож, ниска отпорност напон, детекција, многу погодни за одржување индустрија Интеграција на тест како што следува : Ние се оптимизира вилицата, зголемување на пенкала и метежот, лесно една рака операција.Ние се оптимизира џек положба, подобра безбедност и естетика, намалена за надворешни телото во правта.Имаме додаде назад куки, погодно за носење
Спецификации :
Дисплејот : 6000 точки
DC струја : 6 A/60 A/100 A 0.001 A/0.01 A/0.1 A ±(3.0%+5counts)
DC струја(u A) : 0-200u A 0.1 u A ±(0.8%+5counts)
AC струја : 6 A/60 A/100 A 0.001 A/0.01 A/0.1 A ±(2.5%+5counts)
DC напон : 6 V/60 V/600 V 0.001 V/0.01 V/0.1 V ±(1.0%+3counts)
AC напон : 6 V/60 V/600 V 0.001 V/0.01 V/0.1 V ±(1.0%+3counts)
Ниска отпорност ЛОЖ : Max 600 V Резолуција 0.1 V
Отпор :
600/6k/60k/600k/6 M ohm 0.1/0.001 К/0.01 К/0.1 K/0.001 М ohm ±(1.0%+3counts)
60 Mohm 0.01 Mohm ±(1.2%+20counts)
Capacitance : 600u F/6000u F 0.1 u F/1u F ±(4.0%+3counts)
Фреквенција : 60 Hz/1000 Hz 0.1 Hz/1 Hz ±(1.0%+5counts)
Фреквенција(од вилици) : 60 Hz/1000 Hz 0.1 Hz/1 Hz ±(1.0%+5counts)
Ѕвончето : Ако движењето е помало од 30Ω, континуитетот beeper звуци.
Температура : -20°C~500°C 1°C/2°F (2.0%+2counts)
Вилицата Капацитет : 20mm
Моќност : 1.5 V (ААА) x 2 (не се вклучени)
Големина : 179mm x 67mm x 36 mm
Тежина : 137g
Пакетот Вклучува : 1 x Дигитален Менгеме Метар
1 x Тест Води
1 x Thermocouple
1 x Упатство
1 x Носење Забелешка :
Батериите не се вклучени во пакет поради Авијација Безбедносната Проверка. Се извинуваме за сите непријатности предизвикани.

Декларираните карактеристики

Број На Модел На:
ACM91
Димензии:
179mm x 67mm x 36 mm
Мерење На Отпор Опсег:
600/6k/60k/600k/6M/60M ohm
Мерење Capacitance Опсег:
600uF/6000uF
Мерење На Напон Спектар:
6V/60V/600V(AC/DC)
Мерење Inductance Опсег:
N/A
Бренд Име:
BSIDE
Дисплеј Тип:
Дигитални Само
DIY Материјали:
Електрични
Мерење На Струја Опсег:
6A/60A/100A(AC/DC)
Тежина:
137g
Температурата На Работа:
0-40

Поврзани производи