Imax B6 B6AC Lipo Полнење XT60 Адаптер Одбор 2-6S Полнење Рамнотежа Одбор Lipo

Imax B6 B6AC Lipo Полнење XT60 Адаптер Одбор 2-6S Полнење Рамнотежа Одбор Lipo

Залиха
DEN 465.12
Износот:


Опис :
Овој производ се користи за да се поврзете и наплаќаат од 1 до 6 батерии во паралелни (вклучувајќи го и Li Po, Животот и Лав).
Функција :
1. Тоа може да се заштити полнење батерии кога краток спој се случува.
2.Тоа може да го поддржи комбинирана употреба за три паралелни полнење одбори (Тоа значи, можете да го полните осумнаесет батерии кои имаат исти знаци во исто време).
3. Тоа е 20 Z-дебел бакарна фолија, па не можат да го издржат постојано струја на 80 A.
4. Тоа може да се спречи секоја клетка overcharge, па тоа може да го подобри балансот на ефикасноста. И изминатиот период од билансот полнење циклус е shorted значително.
5. Тоа троши само 1/6 од времето кога се полни шест батерии одделно троши, па тоа може да го спаси вкупно време на полнење.
6. Тоа се избегнува проблеми на замена на батерии постојано.
Користете чекори :
1. Поврзете се на двете страни на рамнотежа кабел соодветно на билансот на пристаништето на билансот полнач и паралелно полнење одбор. Како на сликата :
2. Поврзете го пристаништето на Паралелна линија за Полнење на Одборот на излезната порта на рамнотежа полнач.
3. Поврзете батерии до одборот. Приклучок на рамнотежа глави прво, а потоа ги поврзете со батериите' излези. Поставување на полнење напон (Полнење една батерија е иста)
Пакетот Вклучува :
- 1 x Наполнет Одбор

Декларираните карактеристики

Употреба:
Возила & Remote Control Играчки
Бренд Име:
Readytosky
РК Делови и Accs:
Конектори/Жици
Број На Модел На:
ОЕМ
За Возило Тип:
Авионите
Алатка Материјали:
Лепење
Технички параметри:
Вредност 2
Материјал:
Композитен Материјал
Четири тркала Атрибути:
Слот
Далечински Управувач Периферни Уреди/Уреди:
Полнење На Батеријата Единици
Надградба На Делови/Додатоци:
опрема

Поврзани производи