MASTECH MS8268 Авто Спектар Дигитални Multimeter AC/DC Напон Тестер ohm Фреквенција Capacitance Метар тест на диоди

MASTECH MS8268 Авто Спектар Дигитални Multimeter AC/DC Напон Тестер ohm Фреквенција Capacitance Метар тест на диоди

Залиха
DEN 1439.52
Износот:


Карактеристики
Дисплеј : 3 3/4 дигитални голем LCD со 4000 точки Прирачник & Auto движи Податоци се одржи Светлото Целосна заштита од преоптоварување Вграден resettable осигурач заштита Fuse Заштита : м-р и м-р датотека : resettable на осигурувачот; 10 A датотека : F 10 A/250 V 6.332 mm Misconnection аларм систем Црвени светла за да се покаже точна терминали коишто се слушаат предупредување за над-спектар "Sleep mode", автоматско исклучување & индикација за слаба батерија Единица симбол на екранот Континуитет тест на Диоди тест Должност Циклус на Мерење на Релативната вредност на мерење Спецификации се Прикаже : 3 3/4 цифри LCD со 4000 точки
Земање мостри Стапка : приближно. 3 пати / втор
Тест Води : 1 KV 10 A
Безбедносни Стандарди : IEC1010-1, КАТ. III 600 V & МАЧКА. II 1000 V
Температурата На Работа : 0 ~ 40°C (32 ~ 104 °F)
Оперативен Влажност : под 80% RH, помалку од 10°C не-кондензирање
Складирање Температура : -10 ~ 60 °C (14 ~ 140 °F)
Чување Влажност : под 80% RH
Моќност : 3 x 1.5 V AAA батерии (Не се Вклучени)
Спецификација
Опсег
Точноста
MS8265
MS8268
MS8269
DC Напон
200m V/2 V/20 V/200 V/1000 V
±(0.1% +5)
±(0.5% +2)
400m V/4 V/40 V/400 V/1000 V
±(0.7% +2)
AC Напон
2 V/20 V/200 V/750 V
±(0.8% +15)
±(0.8% +3)
400m V/4 V/40 V/400 V/750 V
±(0.8% +3)
DC Струја
2m A/20m A/200m A
2m A/200m A
±(0.5 % +10)
200m A
±(1.5 % +1)
400µA/4000µA/40m A/400m A
±(1.2% +3)
10 A
±(2.0 % +20)
±(2.0 % +5)
±(2.0 % +5)
AC Струја
2m A/200m A
±(1.2 % +20)
200m A
±(1.8 % +3)
400µA/4000µA/40m A/400m A
±(1.5 % +5)
10 A
±(2.5% +50)
±(3.0 % +7)
±(3.0 % +7)
Отпорот
200Ω/2 KΩ/20 KΩ/200 KΩ/2 MΩ/20 MΩ
±(0.5% +5)
±(0.8% +3)
200 MΩ
±(5% +20)
400Ω/4kΩ/40 KΩ/400 KΩ/4 MΩ
±(1.2% +2)
40 MΩ
±(2.0% +5)
Capacitance
2n F/20n F/200n F/2µF/20µF
20n F/200n F/2µF/20µF/200µF
±(4% +20)
20n F/200n F/2µF/200µF
±(4% +8)
4n F/40n F/400n F/4µF/40µF/200µF
±(3% +3)
Фреквенција
0~ 20 KHz
±(1.5% +15)
0~ 200 KHz
±(2.0% +5)
Должност Циклус
5%~ 95%
±(2% +2)
Inductance
20m H/200m H/2 H/20Ч
±(3% +8)
Tempe rature( C )
-20 C ~ 1000 C
±(2% +2)
Екранот
20000 брои
4000 точки
2000 брои
Авто Кои Се Движат

Прирачник За Кои Се ДвижатЗвук/Светло За Предупредување
За неправилно внесување на текст приклучоци


REL
Во Однос На Мерење На

Транзисторски h FE
0~ 1000Диоди
2.7 VКонтинуитет ЅвончетоData HoldЕкран Осветлување


Пакет Содржина :
1 x MS8268 multimeter
2 x тест сонда
1 x префрлување на приклучок адаптер
1 x упатство

Декларираните карактеристики

Температурата На Работа:
0 - 40 ℃
Бренд Име:
AIMOMETER
DIY Материјали:
Електрични
Дисплеј Тип:
Дигитален Дисплеј
Број На Модел На:
MS8268
Фреквенција:
10/100/1k/10k/200kHz
Напојување:
3 x1.5V ААА
производ тежина:
0.54 kg
категорија:
CE emc lvd МАЧКА.II 1000V

Поврзани производи