Месо Боја Мини XLR 3 Pin Главата Носи Двојна Уво Кука вградениот Микрофон Headband Микрофон Мајк За SAMSON Безжична BodyPack Предавателот

Месо Боја Мини XLR 3 Pin Главата Носи Двојна Уво Кука вградениот Микрофон Headband Микрофон Мајк За SAMSON Безжична BodyPack

Залиха
DEN 570.24
Износот:


КАРАКТЕРИСТИКИ & СПЕЦ : Работи за bodypack предаватели Јасна и стабилна емитува квалитет на звук репродукција Професионални вокал подигнување на кондензаторот за микрофон Со 3 Pin XLR Компатибилен со Телото Пакет Предавателот Модели Пот и Прашина-Доказ Направен Првенствено за Внатрешна и Надворешна професионалци Дизајниран за Употреба на Сцената, Куќи на Обожување, Предавачи и Други Апликации кои што Бараат Минимум Микрофон Видливост со рака-без Операција Поларните Шема : Omnidirectional Фреквенција : 50 Hz - 18,000 Hz Чувствителност : - 60 d B +/- 3d B Отпорност : 1,500 Ohms +/- 30% (на 1 Khz) Боја : Месо Оперативен Напон : 1 V - 10 V DC Пакување содржи : 1 x Earhook Микрофон Меѓународни Купувачи – ве Молиме Имајте на ум : овој 3-Pin Микрофон само компатибилни со AKG вистински оригинален бренд модел ! оваа 3-Pin Микрофон само компатибилни со SAMSON вистински оригинален бренд модел ! не е компатибилен со други бренд или копија е бренд !
За Shure Безжичен Микрофон , професионални безжичен микрофон систем mikrofon microfone microfono За Samson безжичен микрофон, Мајк microfone мерење fio microfone condensador yaka mikrofonu microfone де lapela микрофон професионални microfono inalambrico microfone lapela microfoon microfon mikrafon караоке

Декларираните карактеристики

боја:
Одговара ForAKG Модел, Одговара ForSAMSON Модел
Бренд Име:
XINGYI ЅВЕЗДА
Пакет:
Yes
Стил:
Вградениот Микрофон
комуникација:
Жичен
Поставете Тип:
Еден Микрофон
Трансдуцерот:
Кондензаторот Микрофон
Број На Модел На:
3 Пина Беж Headworn Earhook Слушалки Микрофон За AKG Безжична BodyPack
Поларните Обрасци:
omnidirectional
Употреба:
Караоке Микрофон
Функција на вградениот Микрофон:
Наставата, Фаза, Компјутер, Караоке, Конференција, Пеење
боја:
Беж / Невидливи Месо Боја / Бојата На Кожата
Конектор тип:
Мини 3Pin XLR 3 Пина
Место на Потекло:
Guangdong Кина (Копно)
елемент:
Назад Electret Кондензаторот
Зачестеност одговор:
50Hz-16kHz
Гаранција:
5-Годишна Гаранција
Состојба:
100% Сосема Нов
Должина на кабел:
За 120CM

Поврзани производи